reklama

Slavný kung-fu kop, parádní góly i kuriózní reklamy. Cantona dnes slaví padesátiny

Ericu Cantonovi je dnes padesát let. Ve videogalerii se podívejte na jeho zásadní kariérní momenty. Ericu Cantonovi je dnes padesát let. Ve videogalerii se podívejte na jeho zásadní kariérní momenty. Foto: ČTK
Padesátiny dnes slaví bývalý francouzský fotbalista Eric Cantona. Nejvíce se proslavil v Manchesteru United, se kterým během pěti let získal čtyři ligové tituly a dvakrát byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Anglie. Byl známý také svými výstřelky na hřišti, kvůli kterým nevydržel v ostatních klubech příliš dlouho. Věnoval se také herectví. To vše si můžete připomenout ve videogalerii.

Praha - Padesáté narozeniny dnes slaví bývalý francouzský fotbalista Eric Cantona. Tento svérázný fotbalista s brilantní technikou se nejvíce proslavil v Manchesteru United, se kterým během pětiletého působení získal čtyři mistrovské tituly a dvakrát byl vyhlášen nejlepším hráčem Anglie.

V ostatních klubech nevydržel příliš dlouho, protože neměly pochopení pro jeho výstřelky na hřišti, kterých se mimo skvělých fotbalových akcí dopouštěl v hojné míře. Jednou zaútočil dokonce na diváka, kterého kung-fu kopem nakopl poté, co byl rozhodčím vyloučen. 

Mimo fotbalu se věnoval také herectví, kdy si zahrál v několika reklamách s fotbalovou tématikou. Dostal i roli ve filmu Hledá se Eric, kde ztvárnil sám sebe. Krásné góly, jeho výstřelky na hřišti a herecké schopnosti si můžete prohlédnout v naší videogalerii. 

reklama