Carvajal vystřelil Realu v prodloužení třetí Superpohár

9. 8. 2016 23:24
Hodně dramatický průběh měl fotbalový Superpohár UEFA. Real Madrid nakonec porazil Sevillu až v prodloužení, když po 90 minutách skončil zápas 2:2. O rozhodující trefu se postaral Carvajal.
Radost fotbalistů Realu Madrid
Radost fotbalistů Realu Madrid | Foto: Reuters

Trondheim (Norsko) - Fotbalisté Realu Madrid potřetí v historii vybojovali Superpohár UEFA. Vítězové Ligy mistrů porazili šampiona Evropské ligy Sevillu 3:2 po prodloužení a navázali na zisk trofeje z let 2002 a 2014.

Zápas v Trondheimu začal lépe Real díky gólu Marca Asensia, ale Sevilla skóre otočila zásluhou Franco Vázqueze a penalty Evgena Konopljanky. V nastavení však Sergio Ramos zařídil prodloužení. V něm Sevilla přišla o vyloučeného Timothéa Kolodziejczaka a v poslední minutě početní výhodu Realu využil Dani Carvajal, který dal vítězný gól.

Kouč Realu Zinédine Zidane jako pátý muž v historii získal Superpohár jako hráč i trenér. Před ním to dokázali Luis Enrique, Josep Guardiola, Diego Simeone a Carlo Ancelotti. Sevilla neuspěla v Superpoháru počtvrté za sebou.

Real nastoupil bez řady opor včetně mistrů Evropy Pepeho a Cristiana Ronalda, či druhého nejdražšího hráče světa Garetha Balea. Jen na lavičce začali James Rodríguez, Luka Modrič a Karim Benzema.

I bez nich si Bílý balet uměl poradit a mladíci se chytili šance. Zejména dvacetiletý Asensio potvrdil svůj talent, který rozvíjel na hostování v Mallorce a Espaňolu Barcelona. Ve 21. minutě dostal 25 metrů od branky trochu prostoru, což využil a nádhernou střelou do horního rohu branky poslal Real do vedení.

Sevilla, která přes léto obměnila kádr a změnila trenéra, však dokázala ještě do poločasu srovnat se soupeřem krok. Vitolo si na hranici pokutového území zpracoval míč na prsa, obhazoval si soupeře tak šikovně, že tím nahrál spoluhráči Vázquezovi a ten střelou k tyči vyrovnal.

Ramos napravoval vlastní chybu

Zidane postupně ve druhé půli poslal do hry z lavičky všechny opory, ale herně se vítězi Ligy mistrů nedařilo. Asensio pouze svou další nebezpečnou střelu poslal těsně vedle.

Naopak v 71. minutě se prodíral do vápna Vitolo a zastavil ho až faul Sergia Ramose. Sevilla dostala výhodu pokutového kopu a střídající Konopljanka ho proměnil.

Ramos však svou chybu napravil v nastavení. Vysunul se na hrot a hlavou poslal zápas do prodloužení. V něm už po třech minutách dostal červenou kartu klíčový obránce Sevilly Kolodziejczak a Real se dostal do výrazného tlaku. Po několika zahozených šancích nakonec rozhodl po 119 minutách pravý bek Carvajal, který předvedl parádní sólo zakončené obstřelením brankáře.

Fotbalový Superpohár UEFA v Trondheimu:

Real Madrid - FC Sevilla 3:2 (2:2, 1:1) po prodl.
21. Asensio, 90.+3 Ramos, 119. Carvajal - 41. F. Vázquez, 72. Konopljanka z pen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič - Grujič, Djokič (všichni Srb.). ŽK: Carvajal, Asensio, Rodríguez - Vitolo, Kolodziejczak. ČK: 93. Kolodziejczak. Diváci: 21.405.

Real: Casilla - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco (66. Modrič), Casemiro, Kovačič (73. Rodríguez)- Asensio, Morata (62. Benzema), L. Vázquez. Trenér: Zidane.

Sevilla: Rico - Pareja, Carrico (51. Rami), Kolodziejczak - Kijotake, Iborra (74. Kranevitter), F. Vázquez - N'Zonzi - Mariano, Vietto (67. Konopljanka), Vitolo. Trenér: Sampaoli.