reklama

Carvalho potvrdil, že Henryho fauloval

Portugalec Ricardo Carvalho (v červeném) fauluje v pokutovém území Thierry Henryho z Francie. Portugalec Ricardo Carvalho (v červeném) fauluje v pokutovém území Thierry Henryho z Francie. autor: Reuters
Berlín - Portugalský obránce Ricardo Carvalho se přiznal, že Henryho před rozhodující penaltou opravdu fauloval.

Přesto však není s výkonem rozhodčího Jorge Larriondy spokojen. Domnívá se, že sudí měl francouzskému útočníkovi ponechat výhodu.

V 33. minutě se Henry uvolňoval do Carvalhova protipohybu. Ten změnu pohybu neustál a v pádu zavadil o Henryho nohu. "Byla to moje chyba. Vím, že tam byl kontakt s Henrym, ale rozhodčí mu mohl nechat výhodu. Udělal jejich práci za ně," řekl Carvalho pro Sky Sports.

Jeho špatný večer pak dokonala žlutá karta, kvůli níž si nebude moci zahrát proti Německu v utkání o třetí místo. Stejně jako většině portugalských hráčů se Carvalhovi nezdálo, že by Francie byla v zápase lepší. "Povedlo se jim proměnit penaltu a pak již jen bránili.

Pak pro nás bylo moc těžké vyrovnat," uvedl smutný hrdina semifinále. Zároveň však dodal, že portugalský výkon nebyl optimální. "Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli a čeho jsme schopní," řekl portugalskému sportovnímu deníku Record. 

reklama