reklama

CAS snížil Realu Madrid zákaz přestupů na půl roku

Real Madrid, čerstvý šampion MS klubů Real Madrid, čerstvý šampion MS klubů autor: Reuters
Španělský klub tak může registrovat nové hráče už od léta 2017.

Lausanne - Sportovní arbitrážní soud (CAS) na základě odvolání snížil Realu Madrid o polovinu roční zákaz přestupů, který dostal od FIFA za mezinárodní transfery fotbalistů do 18 let. Španělský klub tak může registrovat nové hráče už od léta 2017.

CAS redukoval i původní pokutu. Místo 360 tisíc švýcarských franků (asi 9,1 milionu korun) Real zaplatí 240 tisíc švýcarských franků (asi 6,1 milionu korun).

Video: Další trofej pro Real. Ronaldo hattrickem rozhodl o vítězi mistrovství světa klubů Video: Další trofej pro Real. Ronaldo hattrickem rozhodl o vítězi mistrovství světa klubů Čtěte zde

Úřadující vítěz Ligy mistrů je i přes zmírnění nespokojený. "Toto rozhodnutí zvýrazňuje nespravedlnost původního trestu FIFA. Litujeme, že CAS neměl dost odvahy, aby zákaz zrušil úplně," uvedl lídr španělské ligy v prohlášení.

Real byl potrestán za období 2005 až 2014. V kauze figurují i synové současného trenéra A-týmu Zinédinea Zidanea.

Roční zákaz přestupů za podobné porušení pravidel původně dostal i druhý madridský celek Atlético za roky 2007-2014. O jeho případném snížení však arbitrážní soud ani klub zatím neinformovaly.

reklama