reklama

Cavani z Neapole do PSG. Za 64 milionů eur, rekord léta

Přezdívají mu Matador. Nejlépe ze všeho mu jde střílení gólů. A katarští šejci za to zaplatili Přezdívají mu Matador. Nejlépe ze všeho mu jde střílení gólů. A katarští šejci za to zaplatili autor: Reuters
Edinson Cavani, uruguayský kanonýr doplní v útoku Paris SG švédského fenoména Zlatana Ibrahimovice. Přichází z Neapole

Paříž - Zrodil se největší dosavadní přestup fotbalového léta 2013. Město pod Eiffelovkou už pulzuje čerstvou novinou: ke Zlatanovi si šejkové z Kataru, majitelé klubu Paris SG, koupili dalšího snajpra nejvyšší kategorie.

Edinson Cavani už je v Paříži, kde v úterý úspěšně absolvoval zdravotní prohlídka a poté tak mohl s klidem podepsat novou smlouvu. Kdo je vlastně tenhle Cavani?

Na Cavaniho narazili v pohárové Evropě i Plzeňští

Dobře ho znají i fotbalisté Plzně, kteří se s ním potkali pod Vesuvem. Uruguayec Cavani totiž šest let střílel góly v Itálii, za Palermo a hlavně za Neapol.

Tam svého času tvořil údernou dvojku s Argentincem Ezequielem Lavezzim. Toho už si PSG koupilo před časem, teď se tedy tihle Jihoameričané potkají znovu.

"PSG patří mezi nejlepší kluby na světě a může být úspěšné v Lize mistrů. Těším se na Ibru (Zlatana Ibrahimovice), bude to skvělé hrát s ním a společně usilovat o tituly," řekl Cavani na tiskové konferenci, kde převzal dres s číslem devět.

Matador. Muž za půldruhé miliardy

Ale zpět ke Cavanimu. Přezdívají mu Matador. V minulé sezoně dal 7 gólů v Evropské a 29 v italské lize. V první zmíněné soutěži přitom odehrál 7 a v té druhé 34 utkání. Takže střelecké průměry par excellence.

A taková palebná síla něco stojí. Konkrétně 64 milionů eur. V českých korunách to dělá zhruba 1,65 miliardy. V tomto přestupním termínu zatím žádný fotbalista nebyl dražší. Ani Radamel Falcao, kterého z Atlétika Madrid zlákali noví milionarios z Monaka, na Kolumbijce jim stačilo 60 milionů eur.

Posune někdo ještě laťku, kterou nasadil Cavani?

reklama