reklama

Neuvěřitelný příběh: málem přišel o nohu, zachránila ho kůže s tetováním jeho dcery

Santi Cazorla Santi Cazorla autor: Reuters
Díky dvěma gólům, kterými vystřílel Villarrealu bod v dohrávce španělské La Ligy, obletělo jméno Santi Cazorla svět. A spolu s ním neuvěřitelný příběh čtyřiatřicetiletého záložníka, jenž kvůli chronickým zraněním achilovky málem přišel o pravou nohu.

Na pravém předloktí jméno syna, na levém dcery. Když vstřelil gól, políbil nejdřív levou ruku, pak pravou. Fanoušci Arsenalu byli na jeho oslavu zvyklí, patřila k němu.

A právě tetování tříleté slečny jménem India mu zachránilo nejen kariéru, ale i pravou nohu.

Cazorla přestoupil do Villarrealu před touto sezonou. Respektive se do něj vrátil, právě v přístavním městě na východě Španělska s profesionálním fotbalem začal.

Definitivně tak za sebou nechal nejhorší měsíce své kariéry. Měsíce, ve kterých málem přišel o část pravé nohy. V Arsenalu strávil šest let, ovšem poslední zápas v jeho dresu se datuje do podzimu 2016, kdy si zahrál v Lize mistrů proti bulharskému týmu Ludogorec Razgrad.

A pak mu začalo peklo. Zranění achilovky, následná operace. První, druhá, třetí… Jenže chronické problémy šlachy neodstranila ani osmá. Naopak, poškozená tkáň na patě ztratila schopnost regenerace. Do nezhojené rány se dostala infekce a lékaři stáli před rozhodnutím: buď nekrotizující tkáň odstraní amputací, nebo nahradí kožním štěpem.

Cazorla měl štěstí, zvítězila druhá varianta. Operatéři mu na patu transplantovali kus kůže z předloktí - zrovna ten, na němž měl vytetováno jméno své dcery.

Obvyklá oslava gólů je sice nyní pro čtyřiatřicetiletého záložníka komplikovanější, nicméně muž, který před šesti lety do Arsenalu přestoupil z Málagy za 20 milionů eur, se dokázal nejen vrátit na trávník, ale i do své top formy.

"Na vlastní kůži" to v dohrávce 17. kola španělské ligy poznal Real Madrid, jemuž Cazorla nastřílel dvě branky a postaral se o další zaváhání španělského giganta.

reklama