Čech 169. nulou v Premier League vyrovnal Jamesův rekord

Aktualizováno 13. 12. 2015 19:27
Petr Čech vyrovnal rekord Premier League v počtu vychytaných nul, když 169. čistým kontem přispěl k výhře Arsenalu 2:0 nad Aston Villou.
Olivier Giroud potvrdil střeleckou pohodu i v Premier League.
Olivier Giroud potvrdil střeleckou pohodu i v Premier League. | Foto: Reuters

Londýn - Brankář Petr Čech udržel při vítězství fotbalistů Arsenalu 2:0 nad Aston Villou 169. čisté konto v Premier League. Třiatřicetiletý český reprezentant tak vyrovnal rekord soutěže, který dosud držel David James.

Konečně se Čech dočkal

Čech v anglické lize nasbíral 162 čistých kont během jedenácti sezon v Chelsea, v tomto ročníku si po přestupu do Arsenalu připsal sedmý zápas s nulou. Na rekordní zápis čekal od konce října, v předchozích čtyřech kolech totiž "Kanonýři" vždy alespoň jeden gól dostali, z toho dvakrát vlastní.

Dnes se česká jednička dočkala na půdě poslední Aston Villy, která má nejhorší útok v lize. Předstihnout bývalého anglického reprezentanta Jamese, který sbíral nuly mezi lety 1992 a 2010 při angažmá v Liverpoolu, Aston Ville, West Hamu, Manchesteru City a Portsmouthu, může za týden ve šlágru proti Manchesteru City.

Gólman to bere prestižně

"Je to neuvěřitelný osobní úspěch. Doufám, že to číslo bude i dál růst tak, abychom se drželi v čele tabulky a směřovali za titulem. Jsem z toho opravdu nadšený, ale ještě víc jsem nadšený ze tří bodů," uvedl Čech po utkání v rozhovoru pro stanici SkySports.

Arsenal si dnes v Birminghamu tři body a nejméně do pondělí i vedení v tabulce zajistil už v první půli. V osmé minutě potrestal svým 50. gólem za Arsenal Olivier Giroud z penalty faul na Thea Walcotta, o půl hodiny později zakončil Aaron Ramsey pohodlně do odkryté branky pohledný protiútok. Aston Villa zůstává s šesti body a jedinou výhrou na kontě poslední.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Aston Villa - Arsenal 0:2 (8. Giroud z pen., 38. Ramsey), Liverpool - West Bromwich 2:2 (21. Henderson, 90.+6 Origi - 30. Dawson, 73. Olsson), Tottenham - Newcastle 1:2 (39. Dier - 74. Mitrovič, 90.+3 Pérez).