reklama

Čech: Chelsea ještě může vyhrát ligu i Champions League

Petr Čech. Petr Čech. autor: Václav Rojík
Chelsea vstoupila do osmifinále LM výhrou 2:0 v Kodani

Londýn - Ačkoliv Chelsea v anglické lize na vedoucí Manchester United výrazně ztrácí a v Lize mistrů má za sebou teprve první utkání osmifinále, brankář "Blues" Petr Čech si myslí, že Londýňané mají slušnou šanci obě soutěže vyhrát.

Optimismus do jeho vyjádření vlil patrně včerejší výsledek Chelsea z Kodaně, kde anglický celek vyhrál 2:0, a je tak jednou nohou ve čtvrtfinále milionářské soutěže.

"V poslední době se nám příliš nedařilo. V lize ztrácíme a vypadli jsme z FA Cupu, takže bychom tuhle soutěž (Ligu mistrů) chtěli vyhrát. Chelsea se to ještě nikdy v historii nepovedlo," uvedl ve středu brankář české fotbalové reprezentace pro oficiální web svého klubu.

Čtěte také:

Real lyonské prokletí nezlomil, Chelsea uspěla v Kodani
Necidovo CSKA postoupilo do osmifinále Evropské ligy

Na druhou stranu vítězství v Dánsku bylo pro tým Carla Ancelottiho teprve druhé z posledních šesti zápasů a navíc úřadující šampioni v anglické lize na pátém místě ztrácí na Manchester United už dvanáct bodů. 

Real nevyhrál nad Lyonem ani posedmé, Chelsea je blízko čtvrtfinále Real nevyhrál nad Lyonem ani posedmé, Chelsea je blízko čtvrtfinále Prohlédněte zde

"Samozřejmě, že v lize hodně ztrácíme, ale ještě budeme s Manchesterem United dvakrát hrát. Teď máme sedm dní na to, abychom se na United připravili a výhrou mezeru mezi námi a čelem tabulky zmenšili," dodal Čech. "Ale každopádně máme velkou ztrátu, takže budeme potřebovat, aby o body přicházeli všichni ostatní. Budeme bojovat až do konce."

reklama