16. 8. 2007 11:11
Gólman Chelsea dostal gól, útočník Hunt žlutou kartu
Brankář Chelsea Petr Čech v utkání Ligy mistrů proti Valencii.
Brankář Chelsea Petr Čech v utkání Ligy mistrů proti Valencii. | Foto: Reuters

Reading - Poprvé od střetu, v němž Petr Čech utrpěl těžké zranění hlavy, nastoupil český gólman do zápasu, v němž se v dresu soupeře objevil útočník, který mu zranění způsobil.

Huntův Reading prohrál s Čechovou Chelsea doma 1:2. Góly vstřelily Lampard a Drogba za hosty, Bikey za domácí Reading.

Zápas byl utkáním druhého kola Premier League a favorit z Londýna v něm přehrál domácí jen s těžkostmi. Musel obracet vývoj skóre, když do vedení šli domácí už v 29. minutě po nejistém zákroku českého reprezentačního brankáře. Obrat přišel těsně po přestávce v rozmezí čtyř minut, mezi 47. a 50. minutou.

Dále čtěte:

Rozhodčí musel krotit hráče obou týmů, což nesouviselo s emocemi, které vyvolává nedávný krvavý střet Čecha a Stephena Hunta. Právě Hunt dostal žlutou kartu, z jeho týmu stejně dopadli ještě Long, Ingimarsson a Cissé, který nakonec ani nedohrál. Dostal totiž žluté dvě.

Chelsea nezůstala stranou: Carvalho, Sidwell, Phillips a Mikel odešli ze zápasu také se zápisem v kolonce "napomínán žlutou kartou".

Chelsea má po dvou kolech plný bodový zisk.

Brankář Čech stále na doporučení lékařů chytá v helmě.

Výsledky Premier League:

• Birmingham - Sunderland 2:2 (28. vlastní McShane, 82. O'Connor - 75. Chopra, 90. John)
  • Fulham - Bolton 2:1 (23. Jealey, 26. Smertin - 12. Helguson)
  • Manchester City - Derby 1:0 (43. Johnson)
  • Portsmouth - Manchester United 1:1 (53. Mwaruwari - 15. Scholes)
  • Reading - Chelsea 1:2 (29. Bikey - 47. Lampard, 50. Drogba)
  • Wigan - Middlesbrough 1:0 (55. Sibierski)