Čech vrátil Arsenal do hry o postup, v Leverkusenu padlo osm gólů

Velký večer hrdiny Čecha, vychytal hvězdy Bayernu
"Gunners" dohráli zápas s čistým kontem a slavili triumf 2:0.
Naopak Bayern utrpěl první porážku v sezoně a znamenalo to pro něj konec série dvanácti výher.
Petr Čech se na důležitý duel pořádně rozcvičil.
Toto je historická fotografie, Čech nastupuje v Lize mistrů poprvé v dresu Arsenalu.
20. 10. 2015 22:37
Český fotbalový brankář Petr Čech poprvé chytal v základní sestavě za Arsenal v Lize mistrů. A hned z toho bylo veledůležité vítězství 2:0 proti favorizovanému Bayernu Mnichov.

Praha – Český fotbalový brankář Petr Čech poprvé chytal v základní sestavě za Arsenal v Lize mistrů. A hned z toho bylo veledůležité vítězství 2:0 proti favorizovanému Bayernu Mnichov, který padl poprvé v sezoně (zápas jsme sledovali v online přenosu ZDE).

Čech byl na klání s německým gigantem natěšený, neboť předešlé dva duely Ligy mistrů proseděl na lavičce, přičemž sledoval, jak se jeho spoluhráči trápí. V Záhřebu prohráli 1:2 a doma s Olympiakosem padli 2:3. Kdyby nestačili ani na Bayern, zatarasila by se před nimi šance na postup do vyřazovací fáze.

Proti favoritovi však hráči Arsenalu zabrali. I díky výbornému výkonu Čecha dokázali udržet čisté konto a v závěru utkání úřadovali v útoku. Jen tři minuty poté, co vběhl na hřiště, se prosadil Olivier Giroud. A na konečných 2:0 zvýšil těsně před závěrečným hvizdem Mesut Özil. Gólman Neuer sice jeho střelu vyrazil, ale až za brankovou čárou.

"Bayern dominoval hře, ale nám se povedlo skórovat. Dokázali jsme porazit fantastický tým, což nám do budoucna může jen pomoc," řekl v televizním rozhovoru Giroud.

Leverkusenu padlo osm gólů

Bez prohry Ligou mistrů dál kráčí Petrohrad, který vyhrál i nad Lyonem. Na brzký gól Dzjuby sice po změně stran zareagoval chytrou patičkou Lacazette, ale vítězný gól obstaral tvrdou ránou ze 30 metrů Hulk, který se trefil ve všech třech dosavadních zápasech. Výhru ještě potvrdil Danny.

Velkou přestřelku viděli fanoušci v Leverkusenu, kde AS Řím brzy prohrával už 0:2 po brankách mexického střelce Hernándeze. Jenže De Rossi stihl ještě do poločasu srovnat a po změně stran dokonali obrat Pjanič a Falque. Německý celek se ale dokázal z tvrdého úderu vzpamatovat a v posledních šesti minutách vybojoval remízu po gólech Kampla a Mehmediho.

Porto už pošestnácté za sebou bodovalo a znovu neinkasovalo, když doma přehrálo Maccabi Tel Aviv 2:0. Se sedmi body vede skupinu G před Dynamem Kyjev a Chelsea, které se rozešly bezbrankovou remízou.

Z výhry 2:0 se radovala také Barcelona na hřišti Borisova, kde se dvakrát prosadil záložník Rakitič po přihrávkách brazilské hvězdy Neymara.

Fotbalová Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina E:

BATE Borisov - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Branky: 48. a 64. Rakitič. Rozhodčí: De Sousa - Miranda, Mesquita (všichni Portug.).

Leverkusen - AS Řím 4:4 (2:2)

Branky: 4. z pen. a 19. Hernández, 84. Kampl, 86. Mehmedi - 29. a 38. De Rossi, 54. Pjanič, 73. Falque. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

1. FC Barcelona 3 2 1 0 5:2 7
2. Leverkusen 3 1 1 1 9:7 4
3. BATE Borisov 3 1 0 2 4:8 3
4. AS Řím 3 0 2 1 7:8 2

Skupina F:

Arsenal - Bayern Mnichov 2:0 (0:0)

Branky: 77. Giroud, 90.+3 Özil. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.).

Dinamo Záhřeb - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)

Branka: 79. Brown. Rozhodčí: Tagliavento - Giallatini, Passeri (všichni It.).

1. Bayern Mnichov 3 2 0 1 8:2 6
2. Olympiakos Pireus 3 2 0 1 4:5 6
3. Arsenal 3 1 0 2 5:5 3
4. Dinamo Záhřeb 3 1 0 2 2:7 3

Skupina G:

FC Porto - Maccabi Tel Aviv 2:0 (2:0)

Branky: 37. Aboubakar, 41. Brahímí. Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Fr.).

Dynamo Kyjev - Chelsea 0:0

Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

1. FC Porto 3 2 1 0 6:3 7
2. Dynamo Kyjev 3 1 2 0 4:2 5
3. Chelsea 3 1 1 1 5:2 4
4. Maccabi Tel Aviv 3 0 0 3 0:8 0

Skupina H:

Valencie - Gent 2:1 (1:1)

Branky: 15. Fighúlí, 72. vlastní Mitrovič - 40. Foket. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Petrohrad - Lyon 3:1 (1:0)

Branky: 3. Dzjuba, 56. Hulk, 83. Danny - 49. Lacazette. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.).

1. Petrohrad 3 3 0 0 8:4 9
2. Valencie 3 2 0 1 5:4 6
3. Gent 3 0 1 2 3:5 1
4. Lyon 3 0 1 2 2:5 1