Čech: Je důležité ukázat trenérovi, že můžete hrát kdykoli

11. 12. 2014 16:46
Reprezentační gólman Petr Čech se ve středu po více než měsíci vrátil do branky Chelsea, kterou jako kapitán dovedl k výhře 3:1 nad Sportingem Lisabon.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: Reuters

Londýn - Reprezentační gólman Petr Čech se ve středu po více než měsíci vrátil do branky Chelsea, kterou jako kapitán dovedl k výhře 3:1 nad Sportingem Lisabon. Dvaatřicetiletý fotbalista byl po závěrečném zápase skupinové fáze Ligy mistrů rád, že dostal šanci ukázat trenérovi Josému Mourinhovi, že je připraven naskočit kdykoli.

Čech, jenž v této sezoně ztratil pozici jedničky na úkor Belgičana Thibauta Courtoise, na podzim za Chelsea zasáhl teprve do šestého soutěžního duelu. "Je na každém, aby nepřestával pracovat a ukázal trenérovi, že když dostane šanci, může hrát jakýkoli zápas," řekl český gólman pro oficiální web londýnského klubu.

Chelsea už měla před domácím utkáním se Sportingem jistý postup z prvního místa ve skupině, takže vedle Čecha dostali šanci další obvyklí náhradníci jako obránce Kurt Zouma či záložníci John Obi Mikel a Mohamed Salah.

"Pro každého je důležité dostat možnost nastoupit a být v zápasovém rytmu, protože sezona je hodně dlouhá. Potřebujete mít každého hráče v té nejlepší možné kondici, abyste mohli doufat, že můžete pokaždé vyhrát," uvedl Čech, který si předtím v LM zachytal dvakrát proti Mariboru.

Vítězství podle něj bylo důležité i proto, že hráči "Blues" v sobotu podlehli v anglické lize Newcastlu 1:2 a vůbec poprvé v tomto ročníku prohráli. "Chtěli jsme předvést dobrý výkon a vyhrát, což bylo vidět už od začátku. Šli jsme do toho zápasu skutečně koncentrovaní," připomněl plzeňský rodák branky Cesca Fábregase a Andrého Schürrleho z úvodních 16 minut.

Jediný gól na stadionu Stamford Bridge Čech inkasoval v 50. minutě po tvrdé střele Jonathana Silvy, na jehož zásah však rychle odpověděl třetím gólem Chelsea Mikel. "Sporting hrál ve druhém poločase dobře, protože potřeboval předvést něco k udržení naděje na postup. Museli jsme být na pozoru, ale po našem třetím gólu už jsme zápas kontrolovali," dodal český gólman.