reklama

Čech je v Arsenalu za boha. Nejlepší obchod, říká Ferdinand

Petr Čech slaví vítězství v superpoháru. Petr Čech slaví vítězství v superpoháru. autor: Reuters
Jediný soutěžní zápas stačil Petru Čechovi, aby si získal na svou stranu fanoušky i fotbalisty Arsenalu.

Londýn - Jediný soutěžní zápas stačil Petru Čechovi, aby si získal na svou stranu fanoušky i fotbalisty Arsenalu. Ti na novém brankáři oceňují zejména to, jak jeho jistota podpořená letitými zkušenostmi z Premier League dodává týmu sebevědomí a psychickou podporu.

"Jsme opravdu rádi, že máme Petra v brance. Dodává nám sebevědomí. Víme, že se na něj můžeme spolehnout," prohlásil pravý bek Hector Bellerin po nedělním triumfu v Superpoháru 1:0 nad Chelsea, k níž Čech pomohl mimo jiné zákrokem po přímém kopu Oscara.

"Jak pro nás bude důležitý, ukázal u toho přímého kopu. Tento skvělý zákrok byl zlomovým momentem utkání," dodal Bellerin.

Mertesacker: Jeho přínos je obrovský

Spolupráci s Čechem si pochvaluje i stoper Per Mertesacker. "Petr má mnoho zkušeností a je pro nás velkou vzpruhou do nové sezony. Jeho přínos je obrovský. Navíc teď rok pořádně nechytal, takže se ještě bude zlepšovat. Až se k nám připojí i Alexis Sánchez, tak budeme mít velmi dobrý tým," prohlásil německý stoper.

To potvrdil i útočník Chelsea Diego Costa, kterého mrzí, že Čech posílil velkého rivala. "Je dobré vědět, že za sebou máte brankáře, který dokáže chytit něco navíc. Pak víte, že si můžete dovolit i nějakou chybu, a dodává to sebevědomí. V minulé sezoně jsme měli takové brankáře dva. Škoda že Petr odešel," litoval Diego Costa. "Často na něj myslím jako na hráče i jako člověka. Arsenalu hodně pomůže," dodal.

Svým debutem Čech zaujal i řadu fanoušků včetně televizní hvězdy Pierse Morgana, který patří k nejznámějším příznivcům Arsenalu. "Můj nový hrdina - Petr Čech," napsal Morgan na Twitter. "To se dobře poslouchá," odpověděl mu Čech.

Šance Arsenalu se prý výrazně zvedají

Také experti chválí Čechův přínos pro tým Kanonýrů, ovšem nemyslí si, že to bude stačit na titul. "Arsenal přes léto nejlépe posílil. A to i přes to, že podepsal jen Petra Čecha. Je to nejlepší obchod v celé lize," míní bývalý anglický reprezentant Rio Ferdinand.

"Brankář má velkou zodpovědnost a s Čechem se šance Arsenalu výrazně zvedají. Ale favoritem je pro mě pořád Chelsea, protože má lepší kádr. Především Edena Hazarda, který je schopen sám rozhodovat zápasy," dodal Ferdinand.

Podobně to vidí bývalý trenér anglické reprezentace Glenn Hoddle. "Čech je brankář, který udělá rozdíl. Konečně mají brankáře kvalit Seamana či Lehmanna, ale stále mají problém v obraně. Bude Gabriel dostatečně silný? Bude Mertesacker podávat stabilní výkony?" napsal Hoddle ve svém sloupku s tím, že Arsenal by měl přivést ještě kvalitního stopera. "Takto Arsenal ještě není můj kandidát na titul, ale s Čechem udělá velký progres," dodal.

reklama