reklama

Čech: Jsem rád, že jsme zápas o vše s Liverpoolem zvládli

Petr Čech může být spokojený. Petr Čech může být spokojený. autor: CPA
Domácí výhry nad Liverpoolem a Swansea a cenná remíza ze hřiště vedoucího Arsenalu. Fotbalový brankář Petr Čech si pochvaluje, jak Chelsea zvládla nabitou sérii zápasů anglické ligy.

Londýn - Domácí výhry nad Liverpoolem a Swansea a cenná remíza ze hřiště vedoucího Arsenalu. Fotbalový brankář Petr Čech si pochvaluje, jak Chelsea zvládla nabitou sérii zápasů anglické ligy okolo vánočních svátků.

Reprezentační gólman je rád, že "Blues" udrželi bezprostřední kontakt s týmy bojujícími o titul a nedělním vítězstvím 2:1 nad Liverpoolem navíc odskočili soupeři v tabulce na čtyři body.

Chelsea dokázala otočit duel s Liverpoolem

"Byl to souboj tváří v tvář o to, kdo se udrží skupiny na titul. Je to strašně důležitá výhra. Jsem rád, že jsme tenhle zápas o všechno zvládli," uvedl po utkání s Liverpoolem Čech na svých internetových stránkách.

Chelsea dokázala zvítězit, i když už po třech minutách prohrávala. "Nezačali jsme nejlíp, ale dostali jsme Liverpool pod tlak. Vytvořili jsme si šance, dali jsme dva góly a naše poločasové vedení bylo zasloužené," mínil Čech.

"Druhá půle už byla více vyrovnaná, ale vytvořili jsme si dvě veliké šance, které chytil gólman. Oni zase trefili břevno, měli dvě nebezpečné střely, ale celkově jsme to odehráli v pohodě," doplnil Čech.

"Blues" drží kontakt s vedoucím duem

Chelsea po výhře nad Liverpoolem ztrácí ze třetího místa tabulky na vedoucí Arsenal dva body a na druhý Manchester City bod. Před čtvrtým Evertonem má náskok tří a před pátým Liverpoolem čtyř bodů.

"Liverpool se nám podařilo trochu odstřihnout, ale pořád je to vpředu hodně našlapané. Myslím, že se o titul bude bojovat do posledních kol a nový rok slibuje zajímavou podívanou," řekl Čech.

Čech: Ještě zvládnout novoroční zápas

Těší ho, že Chelsea zvládla sérii zápasů kolem Vánoc bez porážky. "Uhráli jsme bod na Arsenalu, porazili jsme Liverpool i Swansea. Teď to chce zvládnout i utkání v Southamptonu na Nový rok," přál si.

"Zápasy jsou strašně našlapané, člověk je trochu unavenější, ale jsme na tohle tempo zvyklí. Jde o to najít si čas na regeneraci," dodal jednatřicetiletý gólman.

reklama