Čech má další nulu, Chelsea veze výhru z Blackburnu

Sport Sport, Red Spo
9. 11. 2008 17:05
Arsenal - Man. United 2:1, Blackburn - Chelsea 0:2
Theo Walcott se sice v sobotu neprosadil, jeho spoluhráč Nasri ale zařídil vítězství Arsenalu dvěma brankami. | Foto: Václav Rojík

Londýn - Český brankář Petr Čech si v dresu Chelsea připsal další vychytanou nulu a přispěl tak k vítězství svého týmu na hřišti Blackburnu 2:0.

O obě branky "Blues" se postaral Nicolas Anelka. Ten se trefil ještě před koncem prvního poločasu, v 68. minutě pak pečetil zisk tří bodů pro tým kouče Scolariho, který se vyhoupl do čela tabulky.

Fotbalisté Aston Villy prohráli na domácím hřišti s Middlesbrough 1:2. Na první branku Tuncaye ještě dokázal soupeř pražské Slavie v Poháru UEFA odpovědět gólem Sidwella, ale turecký útočník dvě minuty před koncem svým druhým gólem rozhodl o třech bodech pro hosty.

Nasri položil Manchester

Kvalitní nákup se před letošní sezonou povedl v létě manažerovi Arsenalu Arsénu Wengerovi. Jednadvacetiletý mladíček Samir Nasri ve šlágru 12. kola anglické Premier League zářil a zařídil svému celku cenné vítězství.

Arsenal, jemuž se v poslední době příliš nedařilo a v minulém kole dokonce podlehl slabému Stoke City, tak svého sobotního soupeře z Manchesteru United znovu vystřídal na třetím místě tabulky.

Francouzský záložník se trefil v prvním i ve druhém poločase a hostům se podařilo v závěru zápasu zásluhou střídajícího Rafaela skóre už pouze korigovat.

Domácím "Kanonýrům" chyběl zraněný útočník Adebayor i vykartovaný van Persie, Nasri je ale dokázal výborně zastoupit.

Ve dvaadvacáté minutě se na hranici šestnáctky opřel do balonu a jeho střelu za bezmocného brankáře van der Sara tečoval kapitán Manchesteru Gary Neville.

Výhru kalí jen zranění Almunii

Arsenal byl po většinu prvního poločasu lepším týmem, druhý gól se mu ovšem přidat nepodařilo. Neskórovali ani United, i když Cristiano Ronaldo byl blízko úspěchu a jeho pokusu chyběly jen centimetry.

Hned na začátku druhé půle ale obrana Manchesteru znovu chybovala, k míči se dostal opět Nasri, připravil si palebnou pozici a van der Sarovi nedal šanci. Domácí po zásluze vedli 2:0.

Oživit hru svého celku, který tempo Arsenalu nestíhal, se pak pokusil hostující kouč Alex Ferguson. Veterána Nevilla vystřídal Brazilec Rafael, chvilku po něm vyběhli na trávník také Giggs a Tévez, kteří nahradili Andersona a Rooneyho.

Alex Ferguson musel skousnout druhou porážku v sezoně.
Alex Ferguson musel skousnout druhou porážku v sezoně. | Foto: Reuters

Manchester se sice dostal do platonického tlaku, v první fázi z něj ale vytěžil pouze střídání brankářů domácích, když otřeseného Almuniu, jehož tvrdě atakoval Carrick, musel nahradit Polák Fabianski.

United se dál tlačili dopředu, většinu jejich akcí táhl Ronaldo, často byl k vidění také nakopávaný balon. Nakonec se hostům podařilo alespoň snížit, střídající Rafael nedal v devadesáté minutě svojí levačkou Fabianskému šanci.

Přestože rozhodčí Webb kvůli dlouhému ošetřování Almunii nastavoval šest minut, Manchesteru už se v samém závěru utkání zvrátit nepodařilo a z Londýna odjel poražen. "Kanonýři" svého sobotního soupeře znovu předstihli také v tabulce a jsou opět třetí.

Bednář se neprosadil

První výhru na lavičce Portsmouthu si připsal také bývalý kapitán Arsenalu Tony Adams. Jeho svěřenci sice prohrávali na půdě Sunderlandu už od čtvrté minuty a celý první poločas za svým soupeřem notně zaostávali, ve druhé půli se jim ale podařilo stav zvrátit.

Nejdříve vyrovnal povedenou ranou z dvaceti metrů Belhadj a v nastaveném čase proměnil po faulu Dioufa na Johhsona nařízenou penaltu spolehlivě Defoe.

Parádní obrat se povedl také Evertonu. Ten prohrával na hřišti West Hamu ještě ve dvaaosmdesáté minutě 0:1, pak se však trefil Lescott, další dvě branky přidal Saha a hosté si odvezli z Londýna všechny tři body.

Znovu se nedařilo West Bromwichi s českým forvardem Romanem Bednářem. Autor čtyř letošních branek se stejně jako jeho spoluhráči proti silnému Liverpoolu vůbec neprosadil a trávník opustil už v 56. minutě, kdy přepustil své místo Mooreovi.

Domácí "Reds" táhl za vysokým vítězstvím zejména Robbie Keane, který zaznamenal po svém letním přestupu z Tottenhamu své první dva góly v novém dresu.

Blackburn - Chelsea 0:2