reklama

Čech na fotbalové škole: Už jsem potřeboval volno

Petr Čech - Arsenal Petr Čech - Arsenal autor: Reuters
Petr Čech ve čtvrtek zahájil svůj projekt letní fotbalové školy pro děti.

Praha - Po psychicky náročném roce konečně trocha uvolnění a klidu. Český reprezentační brankář Petr Čech má za sebou mnoho odehraných sezon, takovou, jako byla ta letošní, však ještě nezažil.

Nejprve přišel o pozici neotřesitelné jedničky v londýnské Chelsea a za klub, kde byl každoročně jedním z nejvytěžovanějších mužů, odchytal jen pár zápasů. Po jejím skončení se odhodlal k odvážnému kroku a k nelibosti některých fanoušků a pravděpodobně i trenéra Mourinha přestoupil do týmu jejich velkého rivala Arsenalu.

Není proto divu, že se po hektickém období těší na pár dní odpočinku. K tomu mu má pomoci i jeho letní fotbalová škola, jejíž jubilejní desátý ročník letos pořádá.

"Je pravda, že toho bylo opravdu hodně, proto jsem se sem velmi těšil. Člověk při kontaktu s dětmi přijde na jiné myšlenky. Navíc se jedná o jubilejní desátý ročník, u kterého jsem rozhodně nechtěl chybět," uvedl ve čtvrtek Čech.

Během deseti let, prošlo fotbalovou školou více než tisíc dětí. I přes toto velké množství na některé Petr Čech nedokáže zapomenout.

"Dětí bylo spoustu, hodně z nich se také vracelo. Vybavuje se mi zejména brankář Oto, který navštívil všechny dosavadní ročníky mé školy. Letos poprvé chybí, protože překročil věkovou hranici,“ zavzpomínal český brankář.

Trénink pod vedením Vrby

Tréninků se účastní velké množství fotbalových osobností. Tak známé jméno jako dnes však již dlouho nepřišlo. Předat rady přišel mladým fotbalistům i trenér reprezentace Pavel Vrba.

"Ani jsem ho nemusel přemlouvat, přemlouvali ho jiní,“ usmíval se Čech. "Vždy se snažíme získat nějakého hosta, nejlépe aby nebyl ze stejného odvětví. Myslím, že rady od takového odborníka pro ně budou velmi zajímavé a vezmou si je více k srdci, protože ho samozřejmě znají a vědí, co dokázal,“ myslí si Čech.

Součástí fotbalové školy jsou například i anglické kurzy nebo pravidelné besedy. I přes to, že je Petr Čech na dotazy od novinářů dávno zvyklý, tak osobní otázky jako na svých besedách od nich neuslyší.

"Děti se mě často ptají na můj plat nebo jaké mám auto. Samozřejmě že záleží, z jaké věkové kategorie dotaz pochází. Můj přestup do Arsenalu je však velmi čerstvý, proto hlavní téma dnešní besedy nejspíše tuším,“ vysvětlila čerstvá posila týmu ze severu Londýna.

S Courtoisem to bylo bez problémů

Český brankář mluvil hlavně o své škole, zmínil se však i o jiných věcech. Například o dlouho diskutovaném vztahu s jeho bývalým belgickým kolegou v Chelsea.

"Náš vztah s Courtoisem. byl bezproblémový. To, že trenér vybírá sestavu, je záležitost trenéra, ale na našich vztazích se to v žádném případě nepodepsalo,“ ujistil Čech.

Petr Čech má nyní tři týdny volno, v nich však rozhodně nehodlá zahálet. "Mám individuální plán, abych byl připravený na přípravu. Je to má osobní záležitost, nerad začínám úplně od nuly. Jedná se o kombinaci posilování, běhání, jízdy na kole. Prostě celkové nabírání kondice,“ vysvětlila česká reprezentační jednička.

reklama