reklama

Čech: Nemohl jsem dohrát, ale snad to tříslo bude v pořádku

Petr Čech doufá, že jeho zranění třísla nebude vážnějšího rázu Petr Čech doufá, že jeho zranění třísla nebude vážnějšího rázu autor: Reuters
Petr Čech nedochytal 400. zápas v dresu Chelsea kvůli potížím s tříslem. V pondělí se podrobí vyšetření, které odhalí rozsah zranění a případně určí délku vynucené pauzy.

Londýn - Petr Čech nedochytal 400. zápas v dresu Chelsea kvůli potížím s tříslem. V pondělí se jednička fotbalové reprezentace podrobí vyšetření, které odhalí rozsah zranění a případně určí délku vynucené pauzy.

"Asi ve 40. minutě jsem boxoval jeden centr pryč a při výskoku jsem ucítil bolest v třísle. Závěr poločasu jsem dohrával s tím, že po pauze nebudu dál schopen pokračovat. Uvidíme, jak vážné to bude. Víc budu vědět po vyšetření," uvedl Čech na svých internetových stránkách.

"Důležitější je, že jsme vyhráli"

V brance Chelsea ho po přestávce nahradil Ross Turnbull. Londýnský klub nakonec vyhrál 2:1 a vrátil se na třetí místo tabulky. Čech však zbytek zápasu kvůli ošetřování neviděl.

"Hned si mě vzali do péče fyzioterapeuti. Televize v kabině nebyla, takže jsem stihl až posledních pět minut. Hlavně, že jsme vyhráli," řekl Čech.

Právě díky vítězství bude bývalý brankář Blšan, Sparty a Rennes na jubilejní 400. zápas vzpomínat v dobrém.

"Kvůli zranění sice nevyšel úplně podle představ, ale v první půli jsem tým několikrát podržel. Vyhráli jsme zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře, a to, že jsme získali tři body, je důležitější, než že já utkání nedochytal," uvedl.

"Dres jsem dal fanouškovi na vozíku"

"Není jednoduché takový počet zápasů odehrát za jeden z nejlepších klubů světa. Je to už poměrně zajímavé číslo. Mám nejvíc utkání za Chelsea z cizinců a jsem dvanáctým hráčem historie klubu, který se dostal na 400 utkání. Navíc doufám, že to není poslední stovka," přidal Čech.

Po zápase si český gólman ani nenechal na památku dres.

"Nemám ho. Viděl jsem tam jednoho handicapovaného fanouška Chelsea na vozíčku, tak jsem mu ho dal," prohlásil brankář.

reklama