reklama

Čech opět zaválel, loni byli lepší jen Buffon a Neuer

Petr Čech. Petr Čech. autor: Reuters
Petr Čech je podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) třetím nejlepším brankářem světa za rok 2013. Gólman londýnské Chelsea tím zopakoval umístění z minulého roku.

Wiesbaden - Petr Čech je podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) třetím nejlepším brankářem světa za rok 2013. Gólman londýnské Chelsea tím zopakoval umístění z minulého roku.

Lépe se v anketě umístili pouze Ital Gianluigi Buffon z Juventusu Turín a Němec Manuel Neuer z Bayernu Mnichov, který hlasování odborníků ze sedmi desítek zemí suverénně ovládl.

Čech se mezi elitní trojicí ocitl už posedmé, v roce 2005 anketu vyhrál. Buffon triumfoval čtyřikrát, ale naposledy v roce 2007. Od té doby získal ocenění pokaždé Iker Casillas z Realu Madrid, po pěti triumfech teď ale španělský brankář skončil až šestý.

Neuerovým maximem dosud bylo druhé místo v roce 2011. Ocenění si gólman nejúspěšnějšího klubu současnosti vysloužil jako vítěz Ligy mistrů, domácí bundesligy i poháru, Superpoháru UEFA i mistrovství světa klubů.

Anketa Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího brankáře za rok 2013:

1. Manuel Neuer (Něm./Bayern Mnichov) 211 b., 2. Gianluigi Buffon (It./Juventus Turín) 78, 3. Petr Čech (ČR/Chelsea) 64, 4. Thibaut Courtois (Belg./Atlético Madrid) 54, 5. Víctor Valdés (Šp./Barcelona) 53, 6. Iker Casillas (Šp./Real Madrid) 23, 7. Salvatore Sirigu (It./Paris St. Germain) 5.

reklama