Čech potřetí Superpohár nezískal, radují se Citizens

12. 8. 2012 16:43
Fotbalisté ligového mistra Manchesteru City ve druhém poločase třemi góly do sítě Chelsea zápas otočili a díky vítězství 3:2 získali tradiční trofej počtvrté v historii a poprvé od roku 1972.
Tým Manchesteru City se raduje z triumfu v Superpoháru, který ovládl počtvrté v historii | Foto: Reuters

Birmingham - Brankář Petr Čech s Chelsea svůj třetí triumf v anglickém Superpoháru nezískal. Fotbalisté ligového mistra Manchesteru City ve druhém poločase třemi góly do jeho sítě zápas otočili a díky vítězství 3:2 získali tradiční trofej počtvrté v historii a poprvé od roku 1972.

Duel se kvůli sobotnímu finále olympijského turnaje přesunul z Wembley do Birminghamu a lépe se vyvíjel pro vítěze domácího poháru Chelsea, když pět minut před přestávkou otevřel skóre po přihrávce záložníka Ramirese Fernando Torres. Vzápětí ale tvrdě fauloval obránce Aleksandara Kolarova Branislav Ivanovič a na celou druhou půli svůj tým oslabil.

Svěřenci Roberta Manciniho početní převahu rychle využili, když Čecha propálil Yaya Touré a už v 59. minutě stav otočil další umístěnou ranou Carlos Tévez. Za dalších šest minut zúročil vytrvalý tlak City i Samir Nasri, který českého brankáře prostřelil z voleje levačkou.

Chelsea ještě v závěru využila zaváhání brankáře Costela Pantilimona, který lehkou střelu vyrazil jen před dobíhajícího Ryana Bertranda, ale srovnat už nezvládla. Manchesterský tým tak po loňské porážce 2:3 s konkurenčními United v Superpoháru tentokrát stejným výsledkem zvítězil.