reklama

Čech, Schmeichel i Shearer smutní nad ztrátou kamaráda. Díky, trenére, píše Vaclík

Chorál za Pavla Srníčka na stadionu Newcastlu před zápasem s Evertonem
Z Čech i britských ostrovů se nesou vzkazy směrem k rodině a příbuzným Pavla Srníčka, který v úterý odpoledne zemřel ve věku 47 let. Mezi nimi nechybí i brankářské legendy Petr Čech a Peter Schmeichel.

Praha/Londýn - Reprezentační brankář Petr Čech, bývalý anglický kanonýr Alan Shearer nebo někdejší gólman Manchesteru United Peter Schmeichel. Ti všichni vyjádřili soustrast nad úmrtím Pavla Srníčka, který zemřel v úterý odpoledne ve věku 47 let v nemocnici v Ostravě na následky zástavy srdce.

"Ztratil jsem kamaráda a bývalého spoluhráče. Velmi, velmi mě to zasáhlo a myšlenkami jsem v tuto hroznou chvíli s jeho rodinou," napsal na sociální síti Twitter Shearer, jenže se Srníčkem nastupoval v Newcastlu, se kterým v sezoně 1995/1996 skončili o čtyři body druzí za mistrovským Manchesterem United.

"Je to tragédie, která ukazuje, co je v životě důležité," uvedl nizozemský reprezentační brankář Tim Krul, který Srníčka potkal během druhého angažmá českého fotbalisty v Newcastlu v letech 2006 a 2007. "Byl to skvělý chlap, legenda a bylo mi ctí ho poznat a pracovat s ním," dodal.

PAVEL SRNÍČEK, 1968 - 2015It is with immense sadness that we confirm the passing of former Newcastle United goalkeeper...

Zveřejnil(a) Newcastle United dne 29. prosinec 2015

"Až příliš brzy opustila svět tahle skvělá duše. Díky za všechno, co jsi pro mě udělal," dodal další bývalý Srníčkův spoluhráč z Newcastlu brankář Stephen Harper. "Upřímnou soustrast rodině a všem, kteří byli Pavlovi blízcí," uvedla česká reprezentační jednička Čech.

"Trenére, díky za vše. Jen je škoda, že už vám to nebudu moci říct osobně. Čest vaší památce," uvedl gólman Tomáš Vaclík z Basileje, kterého Srníček vedl ve Spartě.

Srníčka ocenil také bývalý brankář Manchesteru United Peter Schmeichel. "Když jsem se dozvěděl, že Pavel zemřel, zasáhla mě obrovská lítost. Byl to gentleman a skvělý sportovec. Odpočívej v pokoji, kamaráde," napsal Schmeichel na twitteru.

Kromě hráčů, brankářských legend a fanoušků si na Srníčka vzpomněly také některé z klubů Premier League a nižších anglických soutěží.

V úterý zemřel trenér sparťanských brankářů Pavel Srníček.Pavle, nezapomeneme na tebe! http://goo.gl/CMTBix

Zveřejnil(a) AC Sparta Praha dne 29. prosinec 2015
reklama