reklama

Čech: Toužíme Řecko porazit, ještě nechceme domů

Od Ruska dostal Petr Čech čtyři góly, s Řeckem by mohl rozhodovat už ten první Od Ruska dostal Petr Čech čtyři góly, s Řeckem by mohl rozhodovat už ten první autor: Eduard Erben
Čeští fotbalisté musí k zachování postupové naděje zíksat proti Řecku alespoň bod

Vratislav (Od našeho zpravodaje z Eura) - Boj o naději čeká v úterý od 18 hodin české fotbalisty v zápase s Řeckem. 

Pokud proti balkánskému soupeři ukořistíí alespoň bod, mohou nadále pomýšlet na postup do čtvrtfinále. Jestli však podruhé za sebou na Euru prohrají, čeká je jistota vyřazení.

"Máme druhou šanci napravit to, co jsme zpackali. A chceme ji využít," prohlašuje odhodlaně za celý tým kapitán Tomáš Rosický.

Řeckou zbraní je týmový výkon

Jenže Řekové rozhodně nebudou lehkým a odevzdaným soupeřem. A svěřenci kouče Michala Bílka to moc dobře vědí.

"Dívali jsme se na ně na videu. Jsou silní a nebude to jednoduché," uvědomuje si útočník Milan Baroš. "Proti Polákům odehráli velmi dobře druhý poločas, i když neproměnili penaltu," dává za příklad zahajovací utkání, které skončilo 1:1, brankář Petr Čech.

Za největší zbraň Řeků je obecně považován jejich týmový výkon. Rovněž výběr hráčů je podle Baroše velmi dobře zvolen. "Mají velmi kvalitní mužstvo, které už nasbíralo hodně zkušeností. Jsou dobře organizovaní a hrají a bojují jako tým," chválí zkušený forvard. "Možná bude rozhodovat jeden gól," zamýšlí se Čech.

Odveta? Ne, hlavně postup

Řecko zřejmě ještě dlouho bude vzbuzovat v českých fanoušcích hořkost semifinálového vyřazení z Eura 2004. Právě Baroš tehdy střelecky český tým táhl.

"Na tu porážku od nich v semifinále Eura 2004 si pamatuju. Bylo by krásné jim to vrátit. Dobře jsme se na ně připravili a pokusíme se nyní vyhrát," říká.

Čech však varuje, že osm let staré střetnutí má s tím úterním už pramálo společného. "Teď je to jiný zápas dvou jiných mužstev. My ho toužíme vyhrát hlavně kvůli tomu, že ještě nechceme jet domů," udává hlavní důvod.

reklama