reklama

Čech trénoval s maskou naplno, v pořádku je i Baroš

Takhle nastoupí? Maska a helma mohou z Čecha udělat Batmana Takhle nastoupí? Maska a helma mohou z Čecha udělat Batmana autor: Aktuálně.cz, Petr Čech - Facebook
Česká reprezentace absolvovala trénink na Strahově

Praha - Brankář české fotbalové reprezentace absolvoval se speciální maskou chránící jeho zlomený nos podvečerní trénink na Strahově.

Trénoval naplno a jeho start v páteční baráži proti Černé Hoře vypadá o něco optimističtěji. Rozhodnuto ovšem ještě zdaleka není.

"Trénoval v podobném objemu jako jeho kolegové Laštůvka s Drobným," uvedl mluvčí týmu Jaroslav Kolář. Sám gólman londýnské Chelsea ovšem nechtěl dělat po tréninku unáhlené závěry.

Situace ale každopádně vypadá o poznání nadějněji než o víkendu, kdy lékaři nejprve rovnali Čechovi kůstky v nose přímo na trávníku a poté mu zakázali letět na pondělní sraz národního týmu.

"Kdyby se hrál zápas dnes, nechytal bych. Ale máme před sebou dva a půl dne," popsal ještě ve středu dopoledne Čech své pocity.

Čtěte také:

 • To je maska pro Petra Čecha. Přehled batmanů fotbalu
 • Češi jdou na Černou Horu, lístky ještě jsou!
 • Petržela oponuje Vrbovi: Nejsme stroje, odpočinek chybí
 • "V žádném případě bych do toho nešel, kdybych nebyl připraven alespoň na devadesát procent. Na to jsou to moc důležité zápasy," prohlásil Čech.

  Petr Čech Foto: Ondřej Besperát

  Maska, s níž by eventuálně mohl nastoupit do zápasu a která by doplnila už jeho tradiční helmu, je vyrobena. Vznikla na klinice v Miláně a je sestavena z karbonových vláken.

  "Zkoušel jsem ji při lehčím tréninku, jak vidím do úhlů a neměl jsem problémy. Vyzkouším ji i dnes a pak budu chytřejší," uvedl Čech.

  Ještě dřív než si ji vyzkouší na tréninku, hodlá se vyspat. "Na to se těším ze všeho nejvíc. Cestování do Itálie a dnes mi dalo zabrat více, než kdybych naplno trénoval," zlobil se naoko Čech.

  Brankářská opora ale účast v zápase nevzdává. "Podle toho, jak jsem ho viděl, když přišel mezi nás, si myslím, že Petr spíše bude chytat," řekl Aktuálně.cz Petr Jiráček, plzeňský záložník (on-line rozhovor s Jiráčkem čtěte ZDE).

  V pořádku se zdá být po odpoledním tréninku také Milan Baroš. "Už trénoval s týmem, na závěr si ještě přidával s kondičním trenérem," informoval mluvčí Kolář.

  reklama