Čech už chytal. Anelka hattrickem vystřílel postup

Václav Rojík, Red Spo
15. 2. 2009 19:30
Watford - Chelsea 1:3

Londýn - Jako první postoupili do čtvrtfinále Anglického poháru fotbalisté Chelsea, které v neděli doplnil Everton a Manchester United. Ostatní celky remizovaly a čekají je odvety.

Do branky Blues se postavil Petr Čech, přestože neodcestoval kvůli bolestem zad k reprezentačnímu zápasu proti Maroku nenastoupil. A byl to on, kdo v sobotu na stadionu Watfotdu poprvé inkasoval.

Brankář Čech se zranil. Rada nejspíš povolá Vaniaka
Chelsea jásá: Abramovič ušetří, dluhy jsou poloviční

Domácího outsidera poslal v 67. minutě do vedení střídající Maďar Priskin. Chelsea, jejíž utkání sledoval na stadionu Vicarage Road majitel Roman Abramovič i budoucí trenér Guus Hiddink, zachránil útočník Nicolas Anelka.

Francouzský forvard v závěru nasázel hattrick a otočil utkáním konečných 3:1.

V neděli stejným výsledkem vyřadil ve formě hrající Everton v Goodison Parku Aston Villu.

V první půli se diváci rozhodně nenudili. Už ve čtvrté minutě rozjásal evertonský stadion Rodwell, když po rohovém kopu a zmatcích ve vápně napnul horní síť branky hostů.

Oslavy byly však jen velmi krátké. Za další čtyři minuty totiž srovnal po faulu na Agbonlahora z penalty Milner.

Pokutového kopu se ale dočkali i domácí. Sidwell fauloval v šestnáctce Anichebeho a kanonýr Arteta poslal z pokutového kopu ostříleného gólmana Friedela na druhou stranu. Běžela teprve 23. minuta a už domácí vedli 2:1.

Zápas s elektrizující atmosférou nakonec definitvně rozhodl čtvrt hodiny před koncem po spolupráci s Anichebem domácí Cahill brankou na 3:1.

Dál jde i Manchester

V boji o postup se v neděli utkali také staří dobří známí z bitev z Ligového poháru ManchesterUnited a Derby County. Druholigový soupeř na domácím hřišti tentokrát anglického mistra moc nepotrápil.

United vyhráli hladce 4:1. Do poločasové přestávky vedli hosté zásluhou Naniho a Gibsona 2:0. Krátce po přestávce bylo po trefě Cristiana Ronalda defakto rozhodnuto.

Addison sice dokázal záhy snížit, ale v závěrečné desetiminutovce vrátil hostům tříbrankový náskok Welbeck.

Anglický fotbalový pohár - 5. kolo:
Swansea (II.) - Fulham 1:1, Blackburn - Coventry (II.) 2:2, Sheffield (II.) - Hull 1:1, West Ham - Middlesbrough 1:1, Watford (II.) - Chelsea 1:3, Everton - Aston Villa 3:1, Derby (II.) - Manchester United 1:4.