reklama

Čech v Žilině: Tak malý stadion Chelsea ještě neviděla

Zvládnou se takto radovat i proti Chelsea? Chtěli by Zvládnou se takto radovat i proti Chelsea? Chtěli by autor: Reuters
Zápas Ligy mistrů Žilina-Chelsea začíná v 20.45 (ČT4)

Žilina - V Žilině už je všechno připraveno k velkému svátku. Místní tým MŠK vstoupí poprvé ve své historii do Ligy mistrů a hned ho čeká Chelsea.

Trenér Carlo Ancelotti má pro strach uděláno, zdá se po jeho tiskové konferenci už v Žilině, kam jeho tým přiletěl speciálem. A ani se není čemu divit, když se podíváte, s jakým týmem dorazil na Slovensko k úvodnímu zápasu skupiny Ligy mistrů.

Poté, co trenér domácích Pavel Hapal prohlásil, že Žilina bude proti Chelsea útočit, Ancelotti s klidem a bez taktizování prozradil sestavu pro večerní zápas.

V brance The Blues bude stát Petr Čech. "Na tak malém stadionu jsme ještě Ligu mistrů nehráli," řekl gólman, ale jinak působil na letišti na fanoušky i novináře sympaticky - na všechny měl dost času a odpovídal trpělivě na otázky.

Bez Lamparda, ale s Terrym

Chelsea bude chybět Frank Lampard, ale konec diskusí je kolem Johna Terryho, protože ten se postaví na své obvyklé místo. K němu do obrany italský kouč vyšle Ivanoviče, Alexe a Žirkova. To jsou tedy muži, před kterými bude stát úkol zastavit útočné choutky novice v Lize mistrů, žilinského klubu MŠK.

Čtěte také:

Do zálohy zápasu, jehož přenos zařadila do svého vysílání i Česká televize, Chelsea vyšle Benayouna, Essiena, Obiho Mikela a Maloudu.

Góly si vezmou na starosti Anelka a Sturridge. "Maybe," řekl se zřetelným úsměvem Ancelotti, aby nechal ve vzduchu prostor k alespoň nějakým diskusím nad sestavou. Ale pak svá slova jasně doplnil: "Když nemám pochybnosti o sestavě, tak ji klidně zveřejním dopředu."

Ancelotti ocenil, že Žilina má útočný tým. "Viděl jsem je hrát se Spartou a postup si zasloužili. Dobrá organizace hry, lepší než tým z Prahy. Nebezpeční v ofenzívě," prohlásil Ancelotti.

Chelsea přijela podle jeho slov vyhrát, ale ví, že si musí dávat pozor v obraně. "Zatím jsme hráli velmi dobře. A přijeli jsme opravdu vyhrát. Jsem v Žilině poprvé, všude je tu cítit, jak se lidé na zápas těší," doplnil kouče brankář Petr Čech.

Základní sestava FC Chelsea v zápase s MŠK Žilina:
P. Čech - Ivanovič, Alex, Terry, Žirkov - Obi Mikel, Essien, Benayoun, Malouda - Anelka, Sturridge

Středeční zápasy Ligy mistrů:

Skupina E: Bayern Mnichov - AS Řím, Kluž - Basilej.
Skupina F: Olympique Marseille - Spartak Moskva, Žilina - Chelsea.
Skupina G: Real Madrid - Ajax Amsterodam, AC Milán - Auxerre.
Skupina H: Šachtar Doněck - Partizan Bělehrad, Arsenal - Braga.

reklama