Čech vychytal Chelsea výhru nad Korejci

SportPlus, ČTK
18. 7. 2007 10:42
Anglický klub se v sobotu utká s Beckhamovým Galaxy
Hráči Chelsea (zleva) Arjen Robben, Shaun Wright-Phillips a Didier Drogba slaví gól v síti Suwonu. | Foto: Reuters

Carson - Fotbalisté Chelsea zahájili přípravné turné ve Spojených státech vítězstvím 1:0 v kalifornském Carsonu nad korejským týmem Suwon Bluewings.

O jedinou branku londýnského týmu, jenž přenechal soupeři své tradiční modré dresy a nastoupil netypicky ve svítivě žlutých, se postaral v 80. minutě nejlepší střelec minulého ročníku Premier League Didier Drogba.

Čisté konto si v brance Chelsea připsal na úvod přípravného období gólman Petr Čech, jenž se musel mít na pozoru před útočícími Korejci v prvním poločase. Zřejmě největší příležitost měl ve 24. minutě reprezentant An Čung-hwan, jenž napálil Čecha z patnácti metrů do hrudníku.

Po utkání byl trenér José Mourinho spokojenější než po vítězném zápase nad Clubem America. "Pro nás i pro Korejce to byla dobrá zkušenost. Nehráli nijak agresivně," uvedl kouč Chelsea.

"Teď přichází období, kdy se rozhoduji, kdo bude dostávat nejvíce příležitostí," dodal Mourinho. Petr Čech se o své místo bát nemusí, i když v tomto zápase odchytal jen poločas. V druhém dějství se totiž v brance objevil Hilario.

V druhém dnešním utkání miniturnaje podlehlo domácí mužstvo Los Angeles Galaxy ještě bez Davida Beckhama 0:3 mexickému týmu Tigres UANL.

Atraktivní duel mezi Galaxy a Chelsea je na programu v sobotu, ale stále ještě není jasné, zda se v něm poprvé anglická hvězda představí divákům. Beckhama totiž stále trápí levý kotník.