8. 11. 2009 18:58
Chelsea vyhrála díky jedinému gólu Terryho
Chelsea dál vládne Anglii
Chelsea dál vládne Anglii | Foto: Reuters

Londýn - Na fotbalisty Chelsea nevyzrál na jejich stadionu ani obhájce titulu. V nedělním šlágru dvanáctého kola Premier League porazili "Blues" na Stamford Bridge hostující Manchester United 1:0.

Český reprezentační brankář Petr Čech udržel ve šlágru čisté konto.

Jedinou branku zápasu zařídil v 76. minutě domácí kapitán John Terry.

Chelsea tak udržela první místo, navíc zvýšila svůj náskok právě před třetím Manchesterem a Arsenalem, který se zásluhou lepšího skóre dostal na druhou příčku, už na pět bodů.

Čtěte dále: Arsenal zdolal Wolverhamton. A poskočil na druhé místo

Londýnský celek byl před zápasem pasován do role favorita, ale průběh střetnutí potvrdil, že oba týmy jsou hodně vyrovnané.

Už od prvních minut sledovali diváci opatrný fotbal, v němž Chelsea snadno odolávala nájezdům soupeře a sama čekala na moment, kdy by mohla zasadit Manchesteru smrtící ránu.

Po půlhodině hry musel poprvé Čech řešit složitosti před svou bránou, když jej prověřil Carrick. Tentýž hráč zkoušel vystřelit do poločasu ještě dvakrát, pokusy však nenamířil mezi tři tyče.

Obraz hry se nezměnil ani po poločase.

To se jej zkusil překonat kanonýr Rooney a asi největší jeho příležitost - rána k tyči - skončila v rukavicích českého brankáře. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, přišla šance Chelsea.

Stačilo, aby Fletcher fauloval Ashleyho Colea, a byla z toho standardní situace. Míč si vzal Frank Lampard, přesně našel ve vápně Johna Terryho, který hlavou překonal van der Sara. Zaznamenal svůj teprve první gól v sezoně!

Manchester přidal, ale přes tlak v závěru nedokázal s výsledkem nic udělat. Petr Čech tak udržel třetí čisté konto v Premier League za sebou.

Hull - Stoke 2:1