Čech vyšperkoval 100. zápas v Lize mistrů nulou a postupem

18. 3. 2014 22:34
Reportáž z odvetných zápasů osmifinále Ligy mistrů mezi Chelsea a Galatasaray a Realem Madrid a Schalke.
Fotbalisté Chelsea slaví jeden z gólů v síti Galatasaray.
Fotbalisté Chelsea slaví jeden z gólů v síti Galatasaray. | Foto: Reuters

Praha - Žádné zázraky se nekonaly, fotbalisté Chelsea a Realu Madrid s přehledem postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Londýnský celek vyhrál odvetu s Galatasaray 2:0 a Petr Čech tak oslavil stý zápas v prestižní soutěži nulou, královský klub z Madridu pak s klidem porazil Schalke 3:1.

Více o rekordním zápisu Petra Čecha naleznete ZDE!

V Londýně se měnilo skóre hodně brzo

Skóre na Stamford Bridge otevřel už ve čtvrté minutě Samuel Eto'o a jako druhý africký hráč v historii Ligy mistrů dosáhl hranice třiceti branek. Lepší je pouze Didier Drogba, který však proti svému bývalému klubu vyšel naprázdno a při prvním startu v Londýně od předloňského odchodu sbírku 42 zásahů nerozšířil.

Chelsea od začátku zápasu dominovala a Čecha v prvním poločase neohrozil ani Drogba. Z přímého kopu místo branky trefil pouze velký plakát se svojí podobiznou, který na tribuně vyvěsili domácí fanoušci.

Těsně před přestávkou přidal po rohu z dorážky druhý gól Chelsea stoper Cahill a bylo rozhodnuto. Hosté se ani ve druhém dějství nedostali do hry a první nebezpečnou akci a první střelu na Čecha si připsali až v nastavení.

V něm se na pár vteřin dostal na hřiště i Kalas, který nahradil Williana. Dvacetiletý obránce nastoupil v soutěžním utkání za Chelsea podruhé a navázal na podobně epizodní vystoupení z říjnového zápasu anglického Ligového poháru.

Kouč Madridu šetřil hvězdy na Barcelonu

V Madridu se po jasném výsledku z prvního duelu hrálo spíš už jen o důstojné rozloučení Schalke se soutěží. Vypadala podle toho i sestava Realu, jehož kouč Carlo Ancelotti před nedělním ligovým duelem s odvěkým rivalem Barcelonou nechal odpočívat řadu opor. Přesto se už v osmé minutě dostal na hřiště Gareth Bale, když nahradil zraněného Jesého.

V základní jedenáctce naopak nechyběl Cristiano Ronaldo, který se postaral o dva góly domácích. Nejlepšího střelce tohoto ročníku Ligy mistrů má na kontě už 13 branek a jediný zásah ho dělí od vyrovnání rekordu Lionela Messiho ze sezony 2011/12.

Portugalský reprezentant se poprvé trefil ve 21. minutě, Schalke se ale podařilo po půlhodině hry zásluhou Tima Hooglanda vyrovnat. Ronaldo ale v 74. minutě vrátil "Bílému baletu" vedení a vzápětí přidal třetí gól Álvaro Morata.

Odvetné zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea - Galatasaray Istanbul 2:0 (2:0)

Branky: 4. Eto'o, 42. Cahill. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Oscar, Ivanovič - Melo, Drogba. Diváci: 41.000. První zápas: 1:1, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Willian (90.+3 Kalas), Ramires, Oscar (81. Schürrle), Lampard, Hazard - Eto'o (85. Torres). Trenér: Mourinho.

Galatasaray: Muslera - Eboué (77. Hajrovič), Chedjou, Kaya, Telles - B. Yilmaz (53. Bulut), Kurtulus (67. Balta), Ínan, Melo, Sneijder - Drogba. Trenér: Mancini.

Real Madrid - Schalke 04 3:1 (1:1)

Branky: 21. a 74. Ronaldo, 75. Morata - 31. Hoogland. Rozhodčí: Karasev - Golubjov, Averjanov (všichni Rus.). ŽK: Illarramendi - K. Papadopulos. Diváci: 65.148. První zápas: 6:1, postoupil Real.

Real: Casillas - Nacho, Varane, Ramos (70. Carvajal), Coentrao - Isco, Alonso (46. Casemiro), Illarramendi - Jesé (8. Bale), Morata, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Schalke: Fährmann - Hoogland, Höwedes (59. K. Papadopulos), Matip, Kolašinac - Obasi, Ayhan (81. Annan), Mayer, Neustädter, Draxler - Huntelaar (46. Szalai). Trenér: Keller.