reklama

Čech zaslouží kritiku, gól byla jeho chyba, píší v Americe

Petr Čech v zápase s Američany Petr Čech v zápase s Američany autor: CPA Eduard Erben
Americká média se po přátelském zápase s českým týmem pustila do Petra Čecha, který podle nich zavinil první gól.

Praha - Cesta za vysněným semifinále na mistrovství světa 2018 začala. To jsou nejčastější titulky amerických médií po středeční výhře 1:0 jejich reprezentantů nad Českou republikou.

Trenér Jürgen Klinsmann totiž po úspěšném vystoupení na šampionátu v Brazílii vyhlásil za cíl, být za čtyři roky v Rusku mezi poslední čtyřkou.

"Pokud toho máme dosáhnout, žádný ze zápasů nesmí být promarněn, proto dal Klinsmann správě prostor mladíkům, kteří v Rusku mohou být oporami," píše americký deník USA Today.

Ten se také pozastavuje nad tím, že jen díky Rimandovi v druhé půli Češi zápas nesrovnali. "Rimando předvedl několik spektakulárních zákroků a zachránil tak výhru, Klinsmanna takové chyby v obraně nemohly potěšit," stojí v deníku.

"Rimando se svým výkonem udržel v debatě, kdo bude pro příští rok gólmanskou jedničkou USA," uvádí Bleacher Report.

"Darida byl obsazený"

Největší prostor dostal v amerických médiích jediný gól zápasu a za mořem mají jasno, to Petr Čech udělal zásadní chybu. "Diskerud využil opravdu špatného výhozu českého brankáře a obral Daridu o balón," popsalo situaci USA Today.

Web Bleacher Report je ještě důraznější. "Spousta lidí asi vyčinila Vladimíru Daridovi, že zavinil rozhodující gól zápasu, ale hlavní kritiku si zaslouží Petr Čech. To on vyhodil míč hráči, který byl Diskerudem obsazený," uvádí sportovní web.

Američané ale výhru 1:0 nad českým týmem nepřeceňují. "Je to jen začátek, ne konečný produkt. Klinsmann má čtyři roky na to, aby vytvořil tým, který na MS uhraje semifinále, nebo nic," dodal USA Today.

reklama