reklama

Čecha 100. start v LM těšil: Je to důkaz stabilní výkonnosti

Petr Čech Petr Čech autor: CPA
Jubilejní 100. start v Lize mistrů, čisté konto a ještě postup. Fotbalový brankář Petr Čech měl v úterý se spoluhráči z Chelsea co slavit.

Londýn - Jubilejní 100. start v Lize mistrů, čisté konto a ještě postup. Fotbalový brankář Petr Čech měl v úterý se spoluhráči z Chelsea co slavit. Také si po postupu přes Galatasaray do čtvrtfinále nechal na památku svůj dres.

Čechovi se povedlo pokořit hranici sta startů v Lize mistrů jako prvnímu českému fotbalistovi a 19. hráči v historii. Prvních 12 startů nasbíral ještě v dresu Sparty v sezoně 2001/02.

"Začínali jsme na Bayernu. Všichni říkali, že tam dostaneme pět gólů, a my uhráli remízu 0:0. Zápas se mi docela povedl, i když mě dvakrát zachránila tyčka. Hrálo se na Olympijském stadionu, vyměnil jsem si dres s Kahnem. Byl to můj první velký úlovek a dodnes ho mám doma. Tentokrát jsem si po stém startu nechal svůj dres," uvedl Čech pro svůj web.

Právě Kahn je jedním ze tří brankářů, kterým se povedlo pokořit stozápasovou hranici před Čechem. Dalšími dvěma jsou Iker Casillas a Víctor Valdés.

"Těch stovkařů celkově zas tolik není, gólmanů je tam ještě míň, takže je to velká pocta. Brankář si musí držet pozici jedničky, jinak by v životě na tu metu nedosáhl. Hráč v poli nastoupí na minutu a má start. U gólmanů je to těžší. Je to nějaká vizitka stabilní výkonnosti a doufám, že budu mít možnost ještě tohle číslo rozšířit," řekl Čech.

"Uvidíme, koho nám teď přiřkne los pro čtvrtfinále, ale kdybych na konci letošní sezony měl v Lize mistrů 105 startů, bylo by to úplně super," naznačil, že pomýšlí na své třetí finále v kariéře.

"Galatasaray jsme do ničeho nepustili"

Úterní duel s Galatasarayem vyšel Chelsea podle představ a vyhrála bez větších komplikací 2:0. "Vyhráli jsme, postoupili, všechno vyšlo skvěle. Od začátku jsme hráli na vítězství, nečekali jsme, co udělá soupeř. Dali jsme rychlý gól, do konce poločasu to bylo 2:0. A celou dobu jsme měli zápas pod kontrolou. Celkově to byl velmi dobrý výkon," řekl Čech.

Za celý zápas musel řešit jedinou střelu na branku. "Soupeře jsme do ničeho nepustili, jedinou střelu na branku měli až v závěru. To hovoří za vše. Odehráli jsme to přesně tak, jak jsme chtěli," dodal.

Jediné ohrožení přišlo poté, co se ve vápně snažil prosadit bývalý hráč Chelsea Didier Drogba, ale míč mu dobře nesedl. "Měl jsem radost, že mi v závěru nedal ten gól. Říkal, že mu chyběl kousek. Ale vyřazení vzal. Uznal, že jsme byli lepší. Užil si nádherné přijetí od fanoušků, byl z toho dojatý. Po zápase přišel na pokec ještě k nám do kabiny," prozradil Čech.

Také trenér José Mourinho ocenil výkon defenzivy Chelsea, v níž stopeři John Terry a Gary Cahill nedali Drogbovi sebemenší prostor. "Byl to od nich fantastický výkon, Drogba nebyl za celý zápas téměř vidět v nebezpečné pozici," řekl Mourinho. "Výborný výkon podal celý tým, měli jsme zápas naprosto pod kontrolou a ani na moment jsme o postupu nezapochybovali," dodal.

reklama