reklama

Čecha zklamal třetí gól v nastavení, ale stále věří v postup

youtube.com
Jubilejní 100. zápas v evropských pohárech za Chelsea si fotbalový brankář Petr Čech představoval jinak.

Paříž - Jubilejní 100. zápas v evropských pohárech za Chelsea si fotbalový brankář Petr Čech představoval jinak. Teprve potřetí v sezoně inkasoval v jednom duelu tři branky a musel se svým týmem v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Paris St. Germain strávit prohru 1:3. Čecha ve středu zklamal hlavně třetí inkasovaný gól v nastaveném čase, po zkušenostech z dřívějších pohárových bitev ale stále věří v postup.

"Když vyhrajeme 2:0, postupujeme. Dostali jsme se sami do těžké pozice, ale všechno je možné. Nemůžeme říct, že dvojutkání je rozhodnuté. Není to 0:6, 1:4 nebo 1:5. Vyhrát doma 2:0 se dá," řekl Čech pro internetové stránky Chelsea.

Český gólman už s londýnským klubem jednou podobnou situaci dokázal zvrátit. Předloni Chelsea v úvodním osmifinále Ligy mistrů prohrála v Neapoli také 1:3, po domácím vítězství 4:1 ale dvojutkání zvrátila. "Nesmíme doma inkasovat a musíme se snažit proměnit všechny šance, které si vypracujeme," podotkl český gólman.

Stejně jako kouč José Mourinho litoval laciných inkasovaných gólů od PSG. "Někdy se to tak prostě seběhne. Je třeba hlídat každý detail a my navíc měli trošku smůlu. Míč při druhém gólu prošel snad skrz 15 hráčů, nikdo to netečoval, až si to srazil do branky David Luiz," řekl Čech.

"Ale nejvíc nás zklamal poslední gól v nastavení. Byli jsme tam všichni připravení, ale Pastoremu se stejně podařilo projít a protlačit míč do branky i skrz mě," posteskl si Čech nad inkasovaným gólem na bližší tyč, který někteří zahraniční komentátoři zčásti připisovali i jemu.

Reprezentační jednička si nemyslí, že by Chelsea předvedla v Paříži špatný výkon a domácí ji vyloženě přehráli. "Měli jsme špatný vstup do zápasu, ale dokázali jsme vyrovnat a pak to bylo mnohem lepší. Hráli jsme na jejich půlce a byli jsme nebezpeční. Občas nás sice dokázali zatlačit, ale ne moc často. Ale pokaždé, když se dostali dopředu, byli nebezpeční. Bohužel dokázali dát góly a to je ten rozdíl," konstatoval Čech.

reklama