11. 5. 2008 17:57
Wigan - Manchester United 0:2
A samotného střelce pak oslavovali i jeho spoluhráči
A samotného střelce pak oslavovali i jeho spoluhráči | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United obhájili titul v anglické Premier League, když v posledním kole získali nutné tři body po výhře 2:0 ve Wiganu. Druhé Chelsea by tak nebylo nic platné ani vítězství  nad Boltonem, s nímž nakonec remizovala 1:1 a v tabulce skončila s dvoubodovou ztrátou na mistra.

Malou tragédii zažil Reading s českým reprezentantem Markem Matějovským. Jeho tým sice v neděli porazil venku Derby 4:0, jenže Fulham vyhrál v Portsmouthu 1:0 a díky lepšímu skóre odsunul Reading na sestupové pozice.

Čech bere jen trofej. Ať nejsme jako Arsenal, přeje si
Závěr anglické ligy: Baroš určí osud Matějovského

Chelsea s Petrem Čechcem v brance si asi nakonec spíše oddychla, že Manchester uhrál vítězství, které mu bez ohledu na ostatní výsledky zajistilo prvenství. Pokud by totiž Manchester nebodoval naplno, Chelsea by k titulu stačila jakákoliv výhra.

„Blues" však přišli o výhru na Stamford Bridge nad Boltonem v poslední minutě utkání.

Čech zranil Terryho

Čech, jenž si na poslední ligový zápas sezony oblékl výrazný oranžový dres v utkání nešťastně zranil kapitána Johna Terryho. Reprezentační gólman v desáté minutě trefil svého spoluhráče kolenem, a ten musel být odnesen na nosítkách.

Fotbalisté Chelsea jistě dobře věděli, že Manchester vede od 33. minuty Ronaldovým gólem z penalty 1:0, zatímco oni dlouho nemohli hostujícího gólmana překonat.

Marek Matějovský hned v první sezoně v Anglii zažil pád do druhé ligy
Marek Matějovský hned v první sezoně v Anglii zažil pád do druhé ligy | Foto: Reading FC

Dočkali se až v 62. minutě, když se trefil střídající Andrej Ševčenko, jenž o přestávce nahradil Makeleleho. Ukrajinský reprezentant usměrnil míč do sítě jen chvíli poté, co Didier Drogba neproměnil svou druhou velkou šanci v zápase.

Chelsea tak získala naději, kterou však definitivně zmařil zrhuba za čtvrt hodiny Ryan Giggs, který poslal Manchester ve Wiganu do dvoubrankového vedení.

Wigan se celý zápas prakticky jen bránil a velšský fotbalista využil deset minut před koncem utkání chyby domácí defenzivy, zpracoval si Rooneyho pas a prostřelil brankáře Kirklanda.

V té době už Chelsea směřovala k očekávané výhře, jenže těsně před závěrečným hvizdem ještě po zmatku v domácí šestnáctce nasadil Taylor „jesle" Petru Čechovi a Bolton srovnal na 1:1.

Baroš Matějovskému nepomohl

Ani Milan Baroš, jenž naskočil do utkání Portsmouthu proti Fulhamu, nepomohl odvrátit pád Readingu do druhé ligy.

Fulham potřeboval v posledním kole k záchraně získat stejný počet bodů jako Reading a to se mu po těsně výhře 1:0 v Portsmouthu podařilo. „Záchranářský" gól vstřelil čtvrt hodiny před koncem Murphy.

Readingu, za nějž odehrál třiaosmdesát minut Marek Matějovský, tak nebyla nic platná ani vysoká výhra nad posledním Derby 4:0. Reading a Derby doplnil do sestupové trojice předposlední Birmingham City, který vyhrál nad Blackburnem rovněž vysoko 4:1.

Brankář Radek Černý se s dresem Tottenhamu rozloučil domácí porážkou s Liverpoolem 0:2. Budoucího gólmana Queens Parku Rangers překonal ve druhém poločase Voronin a Torres.

Liverpool už však dopředu věděl, že skončí na čtvrté příčce za třetím Arsenalem, který se se sezonou rozloučil vítězstvím v Sunderlandu 1:0.