Čechova premiéra z říše snů. Arsenal porazil Everton

Čech hned v premiéře vychytal Arsenalu první trofej
Singapurští fanoušci Arsenalu byli ve finále turnaje svědky triumfu nad Evertonem,...
... Petr Čech inkasoval jeden gól a zápas skončil 3:1.
Čech při středeční výhře 4:0 nad domácím výběrem Singapuru nebyl ani na lavičce, dnes ale podle očekávání nechyběl v zahajovací sestavě.
Plzeňský rodák předvedl dva dobré zákroky: na konci první půle vytáhl Naismithovu hlavičku na břevno,...
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 18. 7. 2015 19:09
Premiéra Petra Čecha za Arsenal se povedla. Český brankář svůj tým jistými zákroky podržel a nasměřoval ho k vítězství 3:1.

Singapur - Už hodinu před začátkem zápasu se na twitterovém účtu Arsenalu objevila zahajovací sestava pro dnešní finálový zápas přípravného turnaje v Singapuru. Stalo se to, na co fanoušci Gunners čekali. Petr Čech poprvé nastupuje do jejich brány.

"První zápas a výhra, navíc hned vítězství v turnaji, takže jsem maximálně spokojený. Podali jsme velice dobrý týmový výkon a zaslouženě jsme vyhráli. I se svým výkonem jsem spokojen," řekl český gólman pro svůj oficiální web.

A premiéra to byla podařená. V první půlhodince Čech moc práce neměl. Více ze hry měli jeho spoluhráči, kteří tlak přetavili v úvodní branku finále. Po perfektním pasu Santiho Cazorly se o ni postaral Theo Walcott. A mohlo být ještě veseleji, jenže Giroud brankáře Evertonu Roblese nepřekonal.

Obrovskou šanci pak na druhé straně lapil Petr Čech. Po centru Garbutta z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Naismith, jenže Čech předvedl brilantní reflex a míč vytěsnil na břevno. Odražený balon uklidil do sítě Deulofeu, jenže gól nemohl pro jeho ofsajdové postavení platit.

O poločase jen jedno střídání

Před druhým poločasem se čekalo, zda Arséne Wenger provede nějaké změny a zda v brance zůstane Petr Čech. Wenger však střídal pouze jednou, když ze hry stáhl Wilshera, místo kterého šel na plac Oxlade-Chamberlain.

Druhý poločas začal tak, jak ten první skončil, tedy kvalitní ofenzivní podívanou. Nejdříve měl dobrou šanci znovu Walcott, aby o chvíli později mohl své umění předvést Čech proti umístěné střele Mirallase, kterou vytáhl na roh.

Udeřilo však na druhé straně. Po krásné individuální akci se střelou z hranice vápna prosadil kapitán Arsenalu Santi Cazorla. Ale to nebylo všechno. O čtyři minuty později se hráči Gunners radovali znovu a opět v tom měl prsty Cazorla, který kolmicí vyslal do šance Özila a ten už si se zakončením věděl rady.

Čestný úspěch pak zaznamenal i Everton. V pětasedmdesáté minutě propálil Čecha nechytatelnou pumelicí Barkley a pokazil mu tak čisté konto. To bylo ale z pohledu zajímavých situací vše. Utkání se pak dohrálo bez výrazných šancí, a tak mohlo 52 107 diváků na tribunách singapurského národního stadionu slavit vítězství Arsenalu 3:1.