Čech začal ligu čistým kontem, vyhráli i Citizens

19. 8. 2012 16:39
Petr Čech udržel v úvodním kole anglické ligy čisté konto a pomohl fotbalistům Chelsea k vítězství 2:0 na hřišti Wiganu. O oba góly vítězů se zasloužil záložník Eden Hazard.
Úvod Premier league se Chelsea i Petru Čechovi povedl
Úvod Premier league se Chelsea i Petru Čechovi povedl | Foto: Sport

Praha - Český reprezentační brankář Petr Čech udržel v úvodním kole anglické ligy čisté konto a pomohl fotbalistům Chelsea k vítězství 2:0 na hřišti Wiganu. O oba góly vítězů se zasloužil při svém debutu v Premier League záložník Eden Hazard.

Chelsea se dostala do vedení již v druhé minutě. Soupeřovu ztrátu míče potrestali "Blues" rychlým protiútokem, na jehož konci si na Hazardovu přihrávku dlouhým sprintem naběhl obránce Branislav Ivanovič a po zemi propálil brankáře.

Druhou branku zařídila posila z Lille již o pět minut později. Jednadvacetiletý Hazard, za kterého vítěz Ligy mistrů v létě zaplatil 40 milionů eur, si došel v pokutovém území pro faul a nařízenou penaltu proměnil Frank Lampard.

Citizens museli otáčet

Pro obhájce titulu z Manchesteru City nezačal ligový ročník právě vydařeně, když už ve 13. minutě musel kvůli zranění kolena opustit hřiště útočník Sergio Agüero. Chvíli nato navíc zahodil David Silva pokutový kop.

Když už začaly padat branky, vývoj přesně zkopíroval vývoj dramatického posledního kola minulého ročníku, ve kterém si manchesterský klub zajistil první titul od roku 1968. Hráči City se dostali v první půli do vedení díky Carlosi Tévezovi, střídající hráči snaživých hostů Rickie Lambert a Steven Davis ale dvěma góly po pauze duel otočili.

Svěřenci Roberta Manciniho ale dokázali v závěrečné dvacetiminutovce skóre díky brankám Edina Džeka a Samira Nasriho otočit zpět na svou stranu. V součtu s vítězstvím v Superpoháru z minulé neděle zvítězili již v třetím soutěžním duelu v řadě výsledkem 3:2.