reklama

Celta byla jasně lepší, diví se po výprasku Barcelona

Leo Messi v zápase s Celtou Vigo Leo Messi v zápase s Celtou Vigo autor: Reuters
Barcelona prohrála ve španělské lize se Celtou Vigo 1:4. I podle Javiera Mascherana a trenéra Luise Enriqueho z katalánského velkoklubu ale Barca padla zcela zaslouženě.

Barcelona - Fotbalisté Barcelony ve středu překvapili prohrou 1:4 na hřišti Celty Vigo a zaskočeni byli i samotní hráči katalánského celku. Stopera Javiera Mascherana vylekalo především to, po jakých výkonech k prohře došlo, jelikož Celta jeho tým jasně přehrála.

"Celta byla ve všem lepší než my. Nejen výsledek, ale především hra je to, co mě straší nejvíce," prohlásil argentinský univerzál. "Občas můžete prohrát, i když si to třeba nezasloužíte, ale Celta byla lepší na každé pozici a vyhrála zcela zaslouženě," dodal Mascherano.

Obává se proto, aby se porážka po dobrém startu do sezony nepodepsala na psychice spoluhráčů. "V Barceloně bolí každá porážka. Nejhorší ale je vědomí, že jsme nebyli tak dobří jako soupeř. Když víte, že vás protivník jasně přehrál, tak je to nejhorší možný pocit. Nesmíme se mu ale podvolit a musíme znovu zvednout hlavu a myslet na další zápas," dodal Mascherano.

Enrique: přehráli nás bez triků

Také trenér Luis Enrique připustil, že jeho svěřenci na soupeře nestačili, a to zejména ve hře jeden na jednoho. "Hlavně v první půli jsme souboje prohrávali. Za stavu 0:0 jsme měli tři dobré šance, ale neproměnili jsme je, naopak Nolito trefil šibenici. A přišla chyba před druhým gólem a už to bylo těžké," řekl kouč Barcelony.

Celta zůstala už podesáté za sebou v lize bez porážky, v tabulce Barcelonu předstihla a je druhá za Realem Madrid jen o skóre. "Musím Celtě pogratulovat, protože hrála opravdu skvěle v každém směru a ukázala, proč se jí tak daří. Navíc si cením toho, že nás přehrála bez nějakých triků. Trávník měl ideální výšku, byl pokropený, hrál se dobrý fotbal," prohlásil Enrique, který Celtu v sezoně 2013-14 trénoval.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

reklama