reklama

Češi jdou na Černou Horu, lístky ještě jsou!

autor: Jakub Šafránek
Jsou ještě lístky? Jak se na stadion dostat? A proč přijít na utkání baráže o fotbalové Euro 2012 s Černou Horou?

Praha - Zápas podzimu čeká v pátek na české fotbalisty. Po boji v základní skupině postoupili do baráže o Euro 2012 proti Černé Hoře, s níž první utkání sehrají v pátek 11. listopadu 2011 od 20.15 v pražské Generali Aréně na Letné.

Důležitost utkání snad ani netřeba připomínat. Mužstvo trenéra Bílka má poslední možnost dokázat, že kritika na jeho hlavu v průběhu celé sezóny nebyla oprávněná a že vytoužený postup na evropský šampionát vybojuje. Český tým je však před utkáním decimován zraněními, aktuálně nejsou stoprocentně fit David Lafata, Tomáš Pekhart, Roman Hubník, Milan Baroš a po víkendu ani Petr Čech, který si po souboji se spoluhráčem zlomil nos. Mužstvo tak bude podporu potřebovat.

Zvláště, když proti němu nastoupí celek, jehož tahouny jsou borci ostřílení italskou Sérií A Mirko Vučinič a Stevan Jovetič. Když k tomu přidáme fakt, že ze západobalkánské země se k nám chystá přes dva tisíce fanoušku, je zřejmé, že každá hlasivka bude potřeba.

Klíčová otázka tedy zní - jsou ještě lístky? Odpověď je ano. V úterý večer bylo k dispozici ještě více než 3500 lístků prakticky do všech sektorů, s výjimkou hlavní tribuny a střední části protilehlého ochozu. Ceny vstupenek se pohybují od 300 do 1500 korun a zakoupit je lze na internetovém portálu www.ticketportal.cz a v případě, že se zde neprodají všechny, pak i ve čtvrtek od 15.00 přímo na Spartě v Generali Aréně.

Utkání se uskuteční na stejném stadionu, jako poslední duel se Španělskem, tedy v Praze na Letné. Vzhledem k očekávané vysoké návštěvě je lepší pro dopravu na stadion zvolit městskou hromadnou dopravu, nejlépe metro A (zelená) do stanice Hradčanská, nebo C (červená) do stanice Vltavská a následně čtyři zastávky tramvají 1 nebo 25 do zastávky Sparta. Mimopražští mohou nechat svoje auta na některém ze záchytných parkovišť na kraji Prahy a do centra města zvolit stejnou dopravu.

Po domácím zápase čeká naše hráče odveta v úterý 15. listopadu v Podgorici. Do klání nejlepších evropských celků na Ukrajině a v Polsku v červnu 2012 nakonec postoupí ten, kdo ze vzájemných zápasů získá více bodů, či vstřelí více branek na soupeřově hřišti. Lístky na odvetu jsou stále k dispozici, a to prostřednictvím cestovní agentury Fotbal Travel. Zápas nakonec bude vysílat i Česká televize.

reklama