reklama

Češi na Euru vypadnou s Holanďany, spočítali experti

autor: Jakub Šafránek
Titul vybojují podle Castrol Indexu Španělé

Praha - Český tým na fotbalovém Euru postoupí ze základní skupiny, ovšem vypadne ve čtvrtfinále s Nizozemskem, budoucím finalistou turnaje. To není předpověď pochybného věštce, bookmakera či zázračné chobotnice.

Takovou vizi vývoje evropského šampionátu mají experti oceňovaného Castrol Indexu, tedy kalkulátoru určujícího, které týmy mají mentální i fyzické předpoklady k tomu, aby uspěly.

Čtěte také:

Baroš má v hlavě, že končí v reprezentaci. A Rosický?
Bílek má v týmu po Irsku přetlak. Koho na Euro nevezme?

Odborníci spočítali, že ze skupiny A postoupí domácí Polsko z prvního a právě Češi z druhého místa. Ze skupiny B by měli jít dál suverénní Nizozemci a Německo, přičemž smůlu bude mít silné Portugalsko s Cristianem Ronaldem v čele.

ROČENKA Trnitá cesta k úspěchu. Jak Češi vybojovali Euro 2012 ROČENKA Trnitá cesta k úspěchu. Jak Češi vybojovali Euro 2012 Prohlédněte zde

Ze skupiny C bez potíží postoupí obhájci titulu a světoví šampioni Španělé a po boji s Chorvatskem také Itálie. Poslední skupinu ovládne Anglie a s ní na úkor Francouzů půjdou poměrně překvapivě dál domácí Ukrajinci.

Španělsko - ČR (Villa a Xavi) Nejlepší prý budou znovu Španělé. Foto: Reuters

Ti však ve čtvrtfinále podlehnou Španělsku, stejně jako Češi Holanďanům. Experti Castrolu dávají svěřencům kouče Michala Bílka pouze devětadvacetiprocentní šanci silné Oranjes vyřadit. Ve zbývajících utkáních Anglie vyřadí Itálii a Němci Polsko.

V souboji o finále bude Španělsko a Nizozemsko úspěšnější než Německo a Anglie. A titul získají po boji španělští mistři světa.

Castrol Index je kalkulátor, který zaznamenává pohyb fotbalistů na hřišti a určuje, zda má pozitivní nebo negativní dopad na schopnost týmu vsítit nebo obdržet branku. Klíčovým faktorem je, v které zóně hřiště se akce odehrává. Z naměřených hodnot vzniká hodnocení, které se průběžně sčítá.

reklama