reklama

Češi pro nás mohou být vzorem, říká srbská hvězda Ivanovič

Branislav Ivanovič. Branislav Ivanovič. autor: Reuters
Kapitána srbských fotbalistů Branislav Ivanovič mrzí, že týmu nevyšla kvalifikace na Euro. Jako vzor vidí před zítřejším přípravným utkáním právě celek Česka, který se na šampionát probojoval bez záplavy velkých hvězd.

Ostrava - Srbští fotbalisté půjdou do pátečního zápasu v Ostravě proti české reprezentaci i s tím, že chtějí od soupeře odkoukat recept na úspěch. Zatímco Češi bez hvězdných hráčů vyhráli svou kvalifikační skupinu v boji o Euro 2016,

Srbové naopak s hráči z předních evropských celků neprošli ani do baráže. Kapitán Branislav Ivanovič by se proto u svěřenců trenéra Pavla Vrby chtěl inspirovat.

Tým bez řady hvězd inspiruje

"Nám kvalifikace nevyšla, což nás hodně mrzí, ale nechceme se zabývat minulostí. Chceme se koukat do budoucnosti a řešit, co by nám mohlo pomoci se zlepšit. A v tomto směru by pro nás Češi mohli být vzorem," prohlásil stoper londýnské Chelsea.

"Češi sice nemají v týmu příliš velkých jmen, ale jako celek jsou velmi kvalitní. Viděli jsme tři jejich zápasy a jsou opravdu kompaktní dozadu i dopředu. Hrají disciplinovaně a stabilně," chválil Ivanovič.

Podobně vidí český tým i trenér Radovan Čurčič. "Náš kapitán to řekl správně. My jsme hledali silný celek, který nás prověří, a to Češi splňují. Proto jsme si je vybrali. Tento zápas by nám měl pomoci vyvodit závěry, které by nám měly ukázat směr do dalšího období," prohlásil trenér Srbska.

Výzvou je Čech v brance

Pro Ivanoviče bude páteční zápas v Ostravě výjimečný i proto, že v české brance by neměl chybět Petr Čech, jeho bývalý spoluhráč z Chelsea, který v létě zamířil do konkurenčního Arsenalu. "Na Petra se velice, ale opravdu velice těším. I když odešel, tak z mého pohledu stále zůstává ikonou Chelsea. Má zásluhu na více než polovině našich titulů a pro mě je nejlepším brankářem na světě," řekl Ivanovič.

Srbům sice kvalifikace nevyšla, trenér Čurčič však cítí na týmu zlepšení a věří, že to potvrdí i v Ostravě. "Nerad bych, abychom se v utkání vrátili do situace, ve které jsme byli před osmi měsíci. Od té doby se atmosféra a chemie v týmu hodně zlepšila a pokusíme se na to navázat i proti Česku," dodal Čurčič.

reklama