reklama

Češi se dozví soupeře pro Euro. Vrba ani nechce tipovat

Česká fotbalová reprezentace Česká fotbalová reprezentace autor: Milan Kammermayer
Je to tady. Čeští fotbalisté se v sobotu večer dozvědí, proti komu se postaví v základní skupině červnového mistrovství Evropy. Slavnostní ceremoniál losu je na programu v 18:00 v Paříži a vy ho můžete sledovat v naší online reportáži.

Praha - Je to tady. Čeští fotbalisté se v sobotu večer dozvědí, proti komu se postaví v základní skupině červnového mistrovství Evropy. Slavnostní ceremoniál losu je na programu v 18:00 v Paříži a vy ho můžete sledovat v naší online reportáži.

Výběr Pavla Vrby figuruje ve třetím výkonnostním koši, což znamená, že se může těšit na minimálně dva papírově silnější. I když před čtyřmi lety vypadal los pro české barvy ještě hrozivěji. Mezi 16 účastníky figurovaly až v poslední výkonnostní skupině, ale nakonec měly štěstí, dostaly totiž domácí Polsko, Rusko a Řecko. Pak Češi dokonce postupovali z prvního místa.

Trenér národního týmu nechtěl ani na středeční tiskové konferenci před odletem sdělovat svá přání před losem. "Radši nebudu nic říkat, protože před losem kvalifikace jsem si nepřál Nizozemsko a dostali jsme ho. Čím bude skupina vyrovnanější, tím to bude lepší. Nakonec i k postupu na Euro nám pomohlo to, že se ve skupině potkaly čtyři týmy, které sbíraly body kdekoliv," nastínil alespoň.

Pelta: Nikoho se nemusíme bát

Navzdory umístění ve třetím koši opravdu nemusí být tak zle. Relativně příjemně se například jeví skupina s Portugalskem, Rakouskem a Albánií. Naopak takové kvarteto s Itálií, Španělskem či Tureckem by mohlo budit hrůzu.

"Jsme ve třetím koši, takže nás určitě čekají silní soupeři. Náš cíl je postup ze skupiny, takže mé přání je jen to, abych měl z té skupiny pocit, že postoupit můžeme, ale jsme tak silní, že se nemusíme bát nikoho. Oni by se spíše měli bát nás," nechal se slyšet prezident FAČR Miroslav Pelta.

Nejde ale jen o protivníky. Sobotní večer rozhodne i o tom, ve kterých městech a na kterých z deseti stadionů budou Češi hrát. Jasné je zatím jen to, že první zápas odehraje domácí reprezentace na Stade de France 10. června, protože jí automaticky patří místo ve skupině. Ostatních 23 týmů už rozdělí osud.

V pondělí jde do prodeje 800 tisíc vstupenek

Národní tým se pak rozhodne, kde bude během šampionátu bydlet. Zatím to vypadá na město Tours na středozápadě Francie, odkud by to bylo do většiny míst stejně daleko. Důležité to je ale i pro české fanoušky, v pondělí v poledne totiž UEFA uvolní do prodeje posledních 800 tisíc vstupenek a fotbaloví příznivci si tak budou moci vybrat místa podle konkrétních duelů.

Sobotní pařížský galavečer bude ve znamení velkých fotbalových hvězd. Moderovat budou legendy Nizozemec Ruud Gullit a Francouz Bixente Lizarazu. S Losem pak pomůžou David Trezeguet, Oliver Bierhoff, Angelos Charisteas, či kouč Vicente del Bosque. O českou stopu se postará autor slavné bělehradské penalty Antonín Panenka.

Rozdělení do košů pro losování mistrovství Evropy ve fotbale 2016:

1. koš: Francie, Německo, Španělsko, Anglie, Portugalsko, Belgie,

2. koš: Itálie, Rusko, Švýcarsko, Rakousko, Chorvatsko, Ukrajina,

3. koš: Česko, Švédsko, Polsko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko,

4. koš: Turecko, Irsko, Island, Wales, Albánie, Severní Irsko.

reklama