reklama

Češi vyškolili Anglii a o titul mistrů Evropy v malém fotbale si zahrají proti Rumunsku

Čeští reprezentanti se do finále ME v malém fotbale probojovali už potřetí v historii. Čeští reprezentanti se do finále ME v malém fotbale probojovali už potřetí v historii. autor: ČTK
V semifinále porazil český tým Anglii nekompromisně 5:0. O zlato si zahraje proti šestinásobným vítězům mistrovství Evropy z Rumunska.

Kyjev - Čeští reprezentanti v malém fotbalu si dnes večer zahrají o titul mistrů Evropy. V semifinálovém duelu šampionátu v Kyjevě dnes zdolali Anglii 5:0 a v utkání o zlato vyzvou Rumunsko, které si poradilo po penaltách s Kazachstánem. Český tým, který loni v říjnu vybojoval v Tunisku titul mistrů světa, obhajuje stříbrné medaile.

Čeští hráči si dnes vybudovali rozhodující náskok už v prvním poločase, kdy se v jeho druhé desetiminutovce trefili Ondřej Paděra, Jiří Sodoma, Robin Demeter a Jakub Polák. Po přestávce uzavřel skóre proti Anglii svou druhou brankou v utkání Paděra.

Rumuni v druhém semifinále přišli o vedení až těsně před závěrečným hvizdem, kdy soupeř vyrovnal na 2:2. Kazachy však předčili v penaltách 3:1. Rumunsko dosud procházelo turnajem bez jakékoli ztráty, Češi v základní skupině dvakrát remizovali a do čtvrtfinále šli ze druhého místa.

"Rumunský tým je fyzicky skvěle připravený, a hlavně nejsme zvyklí hrát dva zápasy za den. Jak na mistrovství světa, tak Evropy v Brně i Maďarsku se dvě utkání za den nehrála. Věřím, že kluci se dají do kupy, jsme tam, kde jsme strašně chtěli být. Teď potřebujeme udělat poslední zásadní krůček," uvedl v tiskové zprávě generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

ME v malém fotbalu se hraje od roku 2010. Prvních šest ročníků vyhrálo Rumunsko, čeští reprezentanti dosud získali dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. Loni ve finále v Brně porazilo český tým po penaltovém rozstřelu Rusko.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu v Kyjevě - semifinále:

ČR - Anglie 5:0 (4:0)

Branky: 12. a 34. Paděra, 14. Sodoma, 17. Demeter, 20. Polák.

reklama