reklama

Češi vstupují do kvalifikace s mušketýrskou myšlenkou

Takhle vypadá reklamní banner české fotbalové reprezentace Takhle vypadá reklamní banner české fotbalové reprezentace autor: FAČR
Česká fotbalová reprezentace se hodlá řídit heslem "Jeden za všechny, všichni za jednoho" z Dumasova slavného románu.

Praha - V mušketýrském stylu vstupují čeští fotbalisté do kvalifikace mistrovství Evropy. Hodlají se řídit heslem z románu Alexandra Dumase "Jeden za všechny, všichni za jednoho", a fanoušky dokonce lákají na úvodní zápas s Nizozemskem v kampani, ve které vystupují s typickými mušketýrskými kníry.

Vedle snahy o soudržnost v týmu i s fanoušky má mušketýrská tematika symbolizovat i Francii, kde se v roce 2016 šampionát uskuteční. Navíc motto mušketýrů se zamlouvá i trenérovi Pavlu Vrbovi.

"Momentálně k nám celkem pasuje, protože k úspěchu v podobě postupu na Euro nám může pomoci především týmová hra, kde bude jeden bojovat za druhého," vysvětlil Vrba na svazovém webu.

Na propagačních billboardech se s mušketýrským knírem objevují brankář Petr Čech, kapitán Tomáš Rosický, obránci David Limberský s Pavlem Kadeřábkem a záložník Vladimír Darida. Záměrně figurují ve trojicích jako tři mušketýři. Tím čtvrtým - D'Artagnanem - se mají stát fanoušci.

"Mušketýři nakonec byli také čtyři, takže i teď to vnímám tak, že podporu našich příznivců budeme potřebovat ze všeho nejvíce. Pevně věřím, že se od nás fanoušci ani jednou neodvrátí a zůstanou s námi po celou dobu kvalifikace," dodal Vrba.

reklama