reklama

Česká 17´ si na ME zahraje s Němci, Nizozemci a Rumuny

První zápas na novém stadionu ve Wembley, rozdali si to jednadvacítky Anglie a Itálie. První zápas na novém stadionu ve Wembley, rozdali si to jednadvacítky Anglie a Itálie. autor: Reuters
Do semifinále postoupí první dva týmy ze skupiny

Bělehrad - Čeští fotbalisté do 17 let si na květnovém mistrovství Evropy v Srbsku zahrají ve skupině B proti předloňským mistrům z Německa, Nizozemsku a Rumunsku.

Druhou skupinu tvoří domácí Srbsko, Dánsko, Francie a Anglie. Tři nejlepší celky z každé skupiny se probojují na mistrovství světa v Mexiku. První dva týmy ve skupinách postoupí do semifinále. O složení skupin dnes rozhodl los na radnici v Bělehradu.

Češi v této kategorii hráli s Nizozemskem naposledy v březnu 2010, kdy doma zvítězili 1:0. Němce v roce 2008 porazili 2:1 a připsali si jediné vítězství ze sedmi vzájemných zápasů. S Rumunskem mají lehce negativní bilanci, když ze sedmi duelů dva vyhráli a tři prohráli.

Čtěte také:

Fotbalová reprezentace si k přípravě pozvala Ukrajinu
Lvíčata v Olomouci padla po šestnácti zápasech. Mladíci nestačili na Francii

Trenér české reprezentace Josef Csaplár nechtěl tipovat, kdo bude favoritem skupiny. "V této kategorii to ani nelze odhadnout. Já jsem s losem spokojený, podle mě jsou obě skupiny vyrovnané," uvedl Csaplár v telefonickém rozhovoru s ČTK. "Už před losem jsem říkal, že si soupeře nevybírám a to platí stále," dodal.

Los prý nic nezměnil na cíli české výpravy. "Pro nás je důležité především to, jestli se nám podaří vychovat z těch kluků hráče pro velký fotbal. To je náš cíl a ne jestli budeme v této kategorii první nebo druzí," prohlásil Csaplár. "Nepojedu tam s tím, že chci vybojovat postup na mistrovství světa za cenu toho, že budeme hrát fotbalový zmetek. To by nemělo smysl. Klíčové je, aby to hráčům něco dalo. A pokud to přinese i výsledky, tak to bude bonus navíc," dodal Csaplár.

Turnaj začne 3. května, kdy Češi vyzvou Rumunsko. Následně je čeká Německo a skupinu uzavřou proti Nizozemsku. Finále je na programu 15. května.

Los mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let v Srbsku:

Skupina A: Srbsko, Dánsko, Francie, Anglie.

Skupina B: Německo, Nizozemsko, Česká republika, Rumunsko.

Program:

3. května: Srbsko - Dánsko, Francie - Anglie, Německo - Nizozemsko, ČR - Rumunsko.

6. května: Srbsko - Francie, Dánsko - Anglie, Německo - ČR, Nizozemsko - Rumunsko.

9. května: Anglie - Srbsko, Dánsko - Francie, Rumunsko - Německo, Nizozemsko - ČR.

12. května: semifinále.

15. května: finále.

reklama