reklama

Česká fotbalová devatenáctka nenavázala na parádní výsledky ve skupině. V Toulonu skončila čtvrtá

Kouč devatenáctky Jan Suchopárek. Kouč devatenáctky Jan Suchopárek. autor: ČTK
Česká fotbalová reprezentace do 19 let skončila na turnaji ve francouzském Toulonu čtvrtá.

Toulon - Česká fotbalová reprezentace do 19 let obsadila na turnaji v Toulonu, který pro ni byl generálkou na červencové mistrovství Evropy, stejně jako před rokem čtvrté místo. V dnešním utkání o bronz podlehl výběr trenéra Jana Suchopárka 0:3 Skotsku.

Přetlak v záloze, hvězdný útočník i kvalitní stopeři. Nominoval Lavička na Euro tým bez slabiny? Přetlak v záloze, hvězdný útočník i kvalitní stopeři. Nominoval Lavička na Euro tým bez slabiny? Prohlédněte zde

"Ve středu pole a kombinačně jsme soupeře po většinu času přehrávali a také jsme měli daleko víc střeleckých pokusů. Bohužel, málo důrazu a nepřesnost nás připravily o lepší výsledek," uvedl na webu FAČR Suchopárek. "Zatímco Skotové dali ze čtyř střel tři góly, my jsme z jedenácti nebo dvanácti pokusů trefili branku dvakrát," přidal.

Skotům tak vyšla odplata za úvodní utkání na turnaji, ve kterém je čeští mladíci porazili 3:2. Poté si poradili 2:0 s Indonésií a první místo ve skupině si zajistili bezbrankovou remízou s Brazílií. V semifinále pak devatenáctka prohrála 1:2 s Pobřežím slonoviny.

"V posledních třech zápasech jsme dali jenom jeden gól, přitom situací před soupeřovou brankou jsme měli dost, ale naše hra v předfinální a finální fázi byla nepřesná a nedůrazná," řekl Suchopárek. "Na tom musíme před evropským šampionátem ještě zapracovat. Budeme k tomu mít pár dní," dodal.

Na mistrovství Evropy se český celek představí poprvé od zisku stříbra v roce 2011. Do šampionátu v Gruzii vstoupí Suchopárkův výběr 2. července zápasem se Švédskem, poté ho čeká Portugalsko a na závěr domácí reprezentace. Ve druhé skupině jsou Německo, Anglie, Bulharsko a Nizozemsko, do semifinále postoupí dva týmy.

Přípravný turnaj fotbalistů do 19 let v Toulonu (Francie) - o 3. místo:

Skotsko - ČR 3:0 (1:0)

Branky: 44. Hardie, 58. Wighton, 80.+3 vlastní Granečný.

Sestava ČR: Jedlička - Holík, Čech (71. Novotný), Chaluš (41. Král), Granečný - Lingr (63. Hlavatý), Mareček (41. Tischler), Havelka, Sadílek - Graiciar, Šašinka. Trenér: Suchopárek.

reklama