reklama

Česká liga je v poměru cena/výkon lepší než nizozemská, říká Index

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Společnosti GoEuro a OneFootball sestavily žebříček 25 fotbalových soutěží, ve kterém zhodnotily cenu lístků na zápasy a kvalitu jednotlivých lig. Česká Synot liga má sice šesté nejlevnější lístky, ale za tuto cenu fanoušci vidí poměrně kvalitní fotbal. Celkově se Synot liga umístila na dvanáctém místě žebříčku.

Praha - Česká fotbalová liga sice bývá fotbalovými experty a mnohými fanoušky odsuzována jako soutěž druhé až třetí kategorie, ovšem pokud jde o to, co fanoušci dostanou za vydané peníze, řadí se k tomu lepšímu.

Tvrdí to aspoň ve středu vydaný Soccer Price Index, který z pohledu fanoušků poměřuje náklady a "výkon" pětadvaceti světových fotbalových soutěží. Při sestavování Indexu přitom autoři zohledňovali průměrnou cenu vstupenek v soutěži, ale také ceny ubytování při výjezdech na venkovní zápasy, náklady na dopravu, úroveň soutěže dle rankingů UEFA a FIFA a další faktory.

Synot liga v tomto porovnání vyšla jako dvanáctá nejlepší soutěž, umístila se tedy v horní polovině žebříčku. Až za ní přitom skončily třeba nizozemská liga, ruská Premier League či americká MLS. Nejlepší poměr ceny a kvality nabízí německá bundesliga.

Ceny lístků přitom patří v Česku k těm nejlevnějším, jen pět zemí v žebříčku nabízí vstupenky na ligová utkání levnější. Dráž je samozřejmě ve všech elitních ligách, ale také například v Polsku, Belgii či Rakousku. Nemluvě o Anglii, kde jsou lístky vůbec nejdražší - průměrná cena vstupenky na zápas Premier League činí 82,6 amerických dolarů (bezmála dva tisíce korun).

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

reklama