reklama

Altintop: Sen je jasný, zahrát si za Slavii v Lize mistrů proti týmům jako Barcelona či Real Madrid

Halil Altintop nastoupil proti Celtiku do druhého poločasu přípravného utkání Halil Altintop nastoupil proti Celtiku do druhého poločasu přípravného utkání autor: Milan Kammermayer
Bundesligový matador Halil Altintop má za sebou premiéru ve slávistickém dresu, odehrál poločas proti Celtiku Glasgow

Praha - V zápase proti Celtiku Glasgow představila Slavia na hřišti svou další velkou posilu. Do druhého poločasu přišel jeji ofenzivu podpořit Halil Altintop, rodák z Gelsenkirchenu a někdejší turecký reprezentant, který má v nohou 351 bundesligových zápasů.

Zaplněný Eden proti Celtiku vítal Altintopa, předcházela připomínka červenobílé legendy ze Skotska Zaplněný Eden proti Celtiku vítal Altintopa, předcházela připomínka červenobílé legendy ze Skotska Prohlédněte zde

Na trávníku se uvedl několika úspěšnými akcemi a chytrými přihrávkami, v dalším průběhu pak opakovaně ztrácel míče. "Halil je tu krátce, má za sebou dva tréninky s týmem a nějaké individuální. Potřebuje dohnat kondici a pak to bude dobré. Fotbalista je to výtečný, bylo zřejmé, že v okolí šestnáctky ty situace vidí a umí je řešit," glosoval jeho první herní vystoupení trenér Jaroslav Šilhavý.

Bundesligu hrával Halil, dvojče ještě o kapku úspěšnějšího Hamita, v Kaiserslauternu, v dresu Schalke, Eintrachtu Frankfurt nad Mohanem a po dvou letech v tureckém Trabzonsporu následně také v barvách Augsburgu.

Má tedy s čím srovnávat. A Slavia mu z té komparace po prvních dnech zkušeností vůbec nevychází špatně. "V klubu je všechno velmi profesionálně nastaveno, výborný je stadion, tréninkové prostory, všechno, co k tomu patří. Logicky to musí v příštích letech přinést úspěšné výsledky," poznamenal po zápase s Celtikem, který skončil výsledkem 0:0.

"Mám skvělé pocity z toho, že už jsem si mohl za Slavii zahrát. Dnešní soupeř, tedy Celtic Glasgow, má silný tým, i po fyzické stránce byl ten zápas docela náročný. Kondici budeme ale ještě nabírat na soustředění v Rakousku. Tam samozřejmě budeme muset hodně pracovat, čeká nás náročná sezona s velkými úkoly," konstatoval Halil Altintop.

Jeho sny jsou jasné: "Zahrát si za Slavii Ligu mistrů proti týmům, jako jsou Barcelona či Real Madrid. Publikum na tomhle stadionu by si takovou soutěž rozhodně zasloužilo. Dneska se hrál přípravný zápas, a přesto tu bylo 10 000 lidí a vytvořili skvělou atmosféru." Po chvilce pak Altintop ještě doplnil: "I Evropská liga by byla případně dobrá, samozřejmě."

S komunikací nemá nejmenší problém

Živě: Duel mistrů svých soutěží Slavie a Celtiku branku nepřinesl Živě: Duel mistrů svých soutěží Slavie a Celtiku branku nepřinesl Čtěte zde

Soupeře pro třetí předkolo Ligy mistrů se slávisté dozvědí po losu, který proběhne 14. července. Teď je čeká odjezd na soustředění do Rakouska, kde budou scházet jen zranění Sýkora a Hromada. Cestuje i Danny, další velká zahraniční posila z Petrohradu, která zatím ještě v žádném přípravném utkání dres Slavie neoblékla.

Altintopa ovšem zaujali i jeho noví mladí spoluhráči, kupříkladu Daniel Trubač, který se proti Celtiku blýskl velmi aktivním pojetím. "Jsou tady fakt šikovní kluci s velkým potenciálem, jsem šťastný, že můžu být mezi nimi, v kabině panuje velmi dobrý "teamgeist", týmový duch. Hráči jsou tu výteční, ne nadarmo se stali ligovými mistry. Myslím, že mi bude stačit tak týden dva, abych je poznal opravdu dobře."

S komunikací uvnitř kabiny nemá prý nejmenší problém. "Komunikace je super! Na hřišti stačí naučit se dvě tři slova, kam běžet, co dělat. A v kabině kluci normálně mluví anglicky, německy, to je vážně bez problémů."

Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Prohlédněte zde
reklama