Ardeleánu poškodil Slavii, Spartě sudí odpustili červenou. A komise rozhodčích trestá

21. 3. 2017 16:23
Sudí v minulém kole poškodili Slavii, naopak Lukáš Vácha ze Sparty díky benevolenci arbitra unikl červené kartě. Petr Ardeleánu proto má zastavenou činnost na dvě utkání, stejně jako Radek Příhoda. Jedno kolo vynechá Karel Hrubeš, jenž upřel penaltu Příbrami v Teplicích.
Petr Ardeleánu
Petr Ardeleánu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sudí Petr Ardeleánu a Radek Příhoda mají pozastavenou delegaci na dva soutěžní zápasy, jednou si nezapíská Karel Hrubeš. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR hlavní arbitry potrestala za chybné verdikty ve 21. kole první ligy.

Ardeleánu v sobotním zápase Liberec - Slavia ve 40. minutě chybně nenařídil přímý kop za faul domácího Romana Potočného na Jana Bořila. Krátce po tomto zákroku liberecký Ubong Ekpai vyrovnal na konečných 1:1.

Příhoda podle komise hrubě chyboval v páteční předehrávce mezi Spartou a Zlínem (0:0), když ve 49. minutě neudělil druhou žlutou kartu domácímu Lukáši Váchovi za kopnutí do hlavy Antonína Fantiše při souboji o míč.

Hrubeš v sobotním utkání Teplice - Příbram (3:0) v 68. minutě neodpískal penaltu pro hosty za úmyslnou ruku Aleksandara Šušnjara v pokutovém území.