reklama

Arrivederci. Stramaccioni skončí jako hlavní kouč Sparty, klub nyní jedná o jeho nástupci

Andrea Stramaccioni Andrea Stramaccioni autor: Milan Kammermayer
Andrea Stramaccioni už nebude trenérem Sparty, vaz mu definitivně zlomila nedělní remíza 1:1 s Brnem. O jeho nástupci se jedná.

Praha - Pouze devět měsíců vydržel na lavičce Sparty italský trenér Andrea Stramaccioni. O jeho odvolání informuje italský sportovní list Gazetta dello Sport, změnu na Letné potvrdily i zdroje blízké klubu.

Nyní se čeká na oficiální vyjádření Sparty.

Ta nyní údajně usilovně hledá nového trenéra, jasno bude zřejmě během úterý.

Stramaccioni nedokázal zúročit stamilionové investice do hráčů, na které si v létě sám ukázal. I přes mohutné nákupy je Sparta na pátém místě ligové tabulky, na první místo ztrácí 14 bodů, na druhé šest.

Osudným se pro italského trenéra stala nedělní remíza 1:1 s Brnem, ale Sparta nepřesvědčila ani v předchozích dvou jarních zápasech. Proti Liberci sice se štěstím vyhrála, ale následně ztratila na Slovácku. Navíc ani předvedená hra nešla přes zimu nahoru, výkony letenského týmu připomínaly podzimní marast.

Vedení klubu nyní urychleně hledá Stramaccioniho nástupce. Podle serveru iSport.cz jsou ve hře nyní tři jména: brněnský Roman Pivarník, olomoucký Václav Jílek a Pavel Hapal, který vede slovenskou jednadvacítku.

Variantu, že tým převezme sportovní ředitel a bývalý sparťanský kouč Zdeněk Ščasný, který má první mužstvo v gesci a své svěřence velmi dobře zná, odmítl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde
reklama