reklama

Asi zavedli nová pravidla pro ofsajd, ušklíbal se po zápase naštvaný Koubek

Tomáš Koubek. Tomáš Koubek. autor: Milan Kammermayer
Sparta v Brně ztratila dva body a čelo tabulky se jí znovu vzdálilo. Přitom sparťané se dokázali vrátit do špatně rozehraného zápasu a zásluhou Pulkraba odpovědět i na vyrovnávací branku Přichystala z 80. minuty. Jenže v nastavení po sporné ofsajdové situaci srovnal Alois Hyčka.

Brno – Sparta byla blízko vítězství v Brně, ale v poslední možné chvíli vyrovnal domácí Alois Hyčka po sporné ofsajdové situaci, která nadzvedla sparťanské hráče. Hodně hlasitě protestoval po ukončení zápasu Václav Kadlec. Sparta přišla po remíze 3:3 o dva body a čelo tabulky se jí opět vzdálilo na šest bodů.

„Jsem plný dojmů z poslední situace, která překryla špatné i krásné momenty z celého zápasu,“ snažil se po utkání krotit emoce brankář Sparty Tomáš Koubek. „Na hřišti jsem ofsajd samozřejmě vidět nemohl, ale bylo mi divné, že přede mnou stál jeden červený a jinak nikde nikdo,“ popisoval situaci ze svého pohledu.

Spartě v Brně nestačily ani tři góly, Plzeň smetla Hradec a je v čele ligy Spartě v Brně nestačily ani tři góly, Plzeň smetla Hradec a je v čele ligy Čtěte zde

Davida Holoubka, který dočasně vede sparťanský tým, mrzela především situace před probíraným ofsajdem. „Špatně jsme vyřešili situaci, po které přišel roh, ze kterého Brno vyrovnalo,“ vyjádřil se Holoubek.

„Pokud nezavedli nějaká nová pravidla pro ofsajd, tak nevím,“ vracel se k vyrovnávací brance Brna v samém konci zápasu Koubek, který čelil několika šancím Brna. Především v prvních pětadvaceti minutách byli domácí aktivnější. Rychlým gólem je do vedení poslal Michal Škoda, branku na 2:0 mohl přidat Jakub Řezníček, ale technickým pokusem trefil jen břevno. „Začátek nám vyšel skvostně. Škoda, že jsme nepřidali další gól,“ mrzelo domácího trenéra Svatopluka Habance.

Pro druhý poločas se Habanec rozhodl změnit hru svého týmu, což vedlo k vyrovnání. „Začali jsme hrát víc z bloku, nemáme tým, který by mohl dlouho vysoko presovat,“ vysvětlil domácí kouč.

„Zápas měl grády se vším všudy, emoce fungovaly na obou stranách. Za bod jsme rádi a výsledek 3:3 pro nás může být klíč k lepším bodovému i hernímu vzepětí,“ přeje si Habanec.

Zbrojovka přitom mohla být ještě o gól šťastnější, kdyby po poločase proměnil penaltu Řezníček. Domácí střelec ale zamířil vedle. „I kdyby šla střela do brány, tak bych ji měl,“ byl si jistý Koubek, který směr míče vystihl. „Stejně jako u Mešanoviče mi k tomu stačilo podívat se, jak kopal poslední penaltu,“ osvětlil zklamaný brankář.

Nedělní válka velkoměst, díl první: Dáma na "lajně" a divoká přestřelka Nedělní válka velkoměst, díl první: Dáma na "lajně" a divoká přestřelka Prohlédněte zde
reklama