Baroš se vrátil do Baníku a rozhodl zápas. Byl to pro mě velmi emotivní gól, zářil po skalpu Brna

Marek Janoš Marek Janoš
29. 7. 2017 6:37
Milan Baroš po návratu ostravského Baníku do ligy neprodloužil smlouvu v Liberci a rozhodl se pro působení ve svém domovském klubu. Hned ve svém prvním zápase v dresu Ostravy rozhodl zápas. Baník se vrátil do ligy výhrou nad Brnem 3:1.
Baník v Brně zvítězil 3:1, divácká atmosféra na stadionu byla úžasná. Až na poločasovou kaňku. | Foto: ČTK

Brno - Milan Baroš se vrátil do svého mateřského klubu po dvouleté pauze a hned ukázal, jak může být pro tradiční klub v první sezoně po návratu do ligy důležitý. Po čtvrthodině na hřišti jako střídající hráč vstřelil vítěznou branku Baníku. Ten nakonec zvítězil nad Brnem v prvním ligovém kole 3:1.

Centr na zadní tyč v 73. minutě zápasu uklidil Baroš do sítě hlavou a změnil skóre na 2:1 pro Ostravu. Následnou gólovou oslavu si pořádně vychutnal. "Byl to můj první gól po návratu do Baníku, takže byl hodně emotivní," usmíval se bývalý reprezentační útočník po zápase. "Jsem maximálně spokojený," vydechoval.

Do utkání přitom nastoupil jen na něco málo přes půl hodiny. Z přípravy měl totiž tréninkové manko. "Trápily mě problémy s kolenem, takže jsem vypadl z plného tréninku. Potřeboval jsem dohnat kondici, a proto jsem šel do hry až z lavičky," vysvětlil Baroš, který pochvaloval i hru svých spoluhráčů v prvním poločase.

Baník jako navrátilec do ligy měl řadu důvodů ke spokojenosti. V Brně odehrál vyrovnanou partii a v otevřeném zápase, který se hrál nahoru-dolů, ani chvíli neprohrával. Naopak brněnskému trenéru Svatopluku Habancovi nějaké vrásky nejspíš přibyly. Jeho tým nedokázal soupeře zatlačit a na začátku druhého poločasu rozhodnout, přestože byl více na míči.

"Hráli jsme většinou druhé housle," posteskl si po zápase Habanec. "Hodně jsme ztráceli míče a Baník jednoduchou hrou chodil do brejků," popsal recept Baníku na zisk tří bodů. "Soupeř nám dělal problémy v brejkových situacích. Měli jsme štěstí, že jsme ze začátku neprohrávali o dva nebo tři góly," přikyvoval záložník Jan Polák.

Brno mělo příležitost zápas zlomit zkraje druhého poločasu, ale vyložené šance si nevypracovalo. "Poločas jsme začali dobře, ale ke gólu nám chybělo ještě něco navíc," věděl Polák. Utkání zlomil Barošův příchod na hřiště. "Bary podržel míč a v koncovce ukázal to, co ho vždycky zdobilo," nezbylo než uznat brněnskému záložníkovi.

Podle Poláka Baník nebyl snadný soupeř, na kterém by bylo znát, že loni hrál nižší soutěž. "Rozdíly mezi nejlepšími týmy druhé ligy a některými ligovými není velký. Baník ukázal, jak je mezera malá." Utkání přineslo čtyři branky a velmi atraktivní fotbal s šancemi na obou stranách. "Měli jsme dobré fotbalové akce. Baník taky. Celkově se na zápas dalo dívat," komentoval Polák.

Utkání provázela zároveň skvělá kulisa více než osmi tisícovek diváků. Kaňkou byla poločasová potyčka mezi částí brněnských a ostravských fanoušků, kterou ale do začátku druhé půle stihli utišit policejní těžkooděnci na tribunách.

"Jsem nadšený za podporu fanoušků z obou stran. Atmosféra byla skvělá," řekl Polák. "Fanouškům patří obrovský dík. Pro mladé kluky je to obrovská pomoc, před takovou kulisou nevypustí jediný okamžik," doplnil o něco spokojenější Baroš.

Euforii z vyhraného zápasu se ale snažil alespoň navenek krotit, i když na něm byla radost znatelná. "Pořád budeme opakovat, že jsme nováčci. Nesmíme se uspokojit," varoval pětatřicetiletý útočník Ostravy. Na závěr si ale neodpustil žert. "Teď vedeme ligu, ne? Tak snad to udržíme až do konce," zubil se.

Baník vstoupil do sezóny vítězstvím 3:1 nad Brnem po gólech Hrubého, Baroše a Stáni, za domácí snižoval Kratochvíl. Baník v dalším kole ve Vítkovicích přivítá Slavii, Brno cestuje do Zlína. "Čeká nás opravdu těžký soupeř. Věřím, že bude vyprodáno. Na co jiného by měli lidé přijít?" ptal se v souvislosti s dalším kolem Baroš.