reklama

Berbr a Damková žalují Kovaříka o 800 000 korun. Soudkyně je všechny poslala za mediátorem

Libor Kovařík, bývalý mezinárodní rozhodčí, se dvojici Berbr + Damková i nadále jednoznačně odmítá omlouvat Libor Kovařík, bývalý mezinárodní rozhodčí, se dvojici Berbr + Damková i nadále jednoznačně odmítá omlouvat autor: Jiří Koťátko
Rychlý průběh mělo první soudní jednání ve věci žaloby, již Roman Berbr a Dagmar Damková, představitelé FAČR, podali na bývalého sudího Libora Kovaříka. Soudkyně poslala znesvářené strany za mediátorem

Praha - Na Obvodním soudu pro Prahu 6 tentokrát proběhlo všechno velmi rychle. Soudkyně Donka Vocetková nařídila Romanu Berbrovi a Dagmar Damkové, aby se pokusili s bývalým rozhodčím Liborem Kovaříkem najít ve svém sporu smír. A to prostřednictvím povinného setkání s mediátorem, kterého soudkyně za tím účelem ještě určí.

Členové výkonného výboru Fotbalové asociace ČR Berbr a Damková zažalovali Kovaříka celkem o 800 000 korun, konkrétně půl milionu pro Berbra a zbytek pro jeho životní partnerku. Zároveň po Kovaříkovi požadují omluvu v médiích.

Podle zákonné normy, kterou se soudkyně rozhodla použila, se někdy v příštích třech měsících bude muset Libor Kovařík na tři hodiny sejít spolu s Damkovou, Berbrem a určeným mediátorem (vyjednavačem), aby se pokusili nalézt smír.

"Myslím, že vzájemnou dohodu s žalující stranou nejspíš nenalezneme ani u mediátora," míní ovšem Libor Kovařík, kterého v tomto soudním sporu zastupuje advokátka Markéta Haindlová.

Oč v této Kovaříkově při vedené se dvěma představiteli FAČR vlastně jde?

Jak říká, už tu dusnou atmosféru nemohl dál snášet. A tak hodil píšťalku do šuplíku a vzdal se kariéry rozhodčího, přestože v danou chvíli figuroval nejen na ligové, ale i mezinárodní listině FIFA. Pak Libor Kovařík do médií promluvil o důvodech, které ho k tomu vedly.

Označil Romana Berbra za osobu, která mimo veškeré své kompetence českého místopředsedy FAČR řídí ve skutečnosti rozhodčí, které má oficiálně na starosti jeho životní partnerka Dagmar Damková.

Kovařík navíc poukázal na tyranské praktiky, které přitom podle jeho slov Berbr údajně užíval. Více ve videu DVTV.

Roman Berbr nedělá poslední čtyři roky nic jiného, než že se každý rok zbavuje těch, kteří mu loajální nejsou, a nahrazuje je těmi, kteří mu loajální jsou, říká bývalý fotbalový rozhodčí Libor Kovařík Martin Veselovský |  22:50

V podobném duchu jako Libor Kovařík promluvili i další (bývalí) sudí nebo lidé kolem fotbalu. A stejně jako on se pak někteří z nich dočkali žalob požadujících náhradu za újmu na osobnostních právech dvojice Berbr - Damková.

Berbr: Veškerá obvinění odmítám

"Odmítám veškerá pocitová obvinění, která jednostranně probíhají v médiích. S rozhodčími jako člen vedení asociace a bývalý rozhodčí samozřejmě komunikuji, ale jednání komise rozhodčích jsem se nikdy nezúčastnil a její činnost nijak neovlivňuji," řekl k celé věci Roman Berbr ve vyjádření, jež fotbalová asociace zaslala médiím 26. srpna loňského roku.

V podobném duchu se tehdy vyjádřila i Dagmar Damková a další členové komise rozhodčích

Zmíněná partnerská dvojice proto pověřila svou právní zástupkyni Janu Gavlasovou, aby v dané věci rozeslala příslušné žaloby.

Fotbalista roku 2015: Roman Berbr a Dagmar Damková Fotbalista roku 2015: Roman Berbr a Dagmar Damková Foto: Milan Kammermayer

Nejvíc peněz, zmíněných 800 000 korun, chtějí Berbr s Damkovou vysoudit na Liboru Kovaříkovi.

Soud prvního stupně už proběhl s jeho jmenovcem Tomášem Kovaříkem. Hned na prvním jednání tam soudkyně bez připuštění svědeckých výpovědí vynesla rozsudek, kterým bývalému sudímu nařídila, aby se Berbrovi a Damkové omluvil, Tomáš Kovařík se však na místě odvolal k vyšší instanci.

Paralelně už běží také soud s bývalým špičkovým asistentem Antonínem Kordulou, v Hodoníně už se k tomu soud sešel dvakrát a v září bude pokračovat.

Sto tisíc korun chtějí Berbr s Damkovou vysoudit na Ladislavu Vízkovi, fotbalovém internacionálovi, který zmíněnou dvojici také kritizoval. Tady však ještě soud ani nenařídil jednání.

A mezi žalovanými osobami  neschází ani další bývalý sudí Radek Kocián.

reklama