reklama

Zmatený jako Straka. Byla to plichta, přesvědčoval kouč novináře po vítězství 2:1

František Straka František Straka autor: ČTK
Karvinský trenér František Straka je proslavený tím, jak emotivně zápasy prožívá. První barážový zápas ho zřejmě natolik pohltil, že si ani nevšiml, že branku Jihlavy na 2:2 rozhodčí neuznali.

Skvělou zprávu měli novináři pro trenéra Františka Straku po utkání s Jihlavou. Ještě v pozápasovém rozhovoru slavný bouřlivák zklamaně mluvil o tom, že naděje na udržení po domácím výsledku 2:2 umírá poslední. Jeho borci přitom porazili stříbrný tým druhé ligy 2:1.

 "Vítězství asi těžko, ne?" zareagoval Straka na úvodní dotaz reportéra České televize. Evidentní nedorozumění ovšem přešel a zápas zhodnotil. Znovu zareagoval až na dotaz, jak moc ho mrzí inkasovaný gól.

"Bylo to 2:2, ne 2:1," stál si Straka za svým a svoje tvrzení dokonce doprovodil ukázkou na prstech. Až poté, co vítězství Karviné potvrdil další člen štábu České televize, ustoupil. "Já vůbec nezaregistroval, že ten gól neplatil," zarazil se Straka.

Inkriminovaný gól má přitom cenu zlata. Zatímco v případě remízy by Karviná musela v Jihlavě vyhrát nebo uhrát divokou remízu 3:3 a výš, po vítězství 2:1 ji stačí v odvetě barážového zápasu neprohrát.

reklama