reklama

Kdokoli jiný než Stramaccioni už by dostal padáka, tvrdí Blažek. Proti Plzni ale Spartě věří

Loučení Jaromíra Blažka Loučení Jaromíra Blažka autor: Milan Kammermayer
Nejvyšší česká fotbalová soutěž zažije další z podzimních vrcholů sezóny. Na hřiště pražské Sparty totiž dorazí momentální lídr soutěže, plzeňská Viktoria. Tým italského kouče Andrey Stramaccioniho má před sebou nelehký úkol zastavit plzeňskou mašinu a také zmenšit rozdíl mezi oběma kluby v tabulce. Jaromír Blažek, bývalý gólman Sparty, věří, že tým z Letné v podvečerním utkání zvítězí. Zároveň ale dodává, že to budou mít sparťané těžké a případná porážka by mohla zlomit vaz trenérovi Stramaccionimu. Sparta by pak na vedoucí pozici po deseti kolech ztrácela propastných 15 bodů.

Praha - Spartu čeká v neděli v podvečer další klíčový zápas podzimní části, na domácím stadionu totiž přivítá lídra tabulky z Plzně

Rosický vyrukuje na Plzeň. Je to pro nás jako play off, zní ze Sparty před šlágrem na Letné Rosický vyrukuje na Plzeň. Je to pro nás jako play off, zní ze Sparty před šlágrem na Letné Čtěte zde

Sparťané se letos nenacházejí v dobré pohodě, což ví i Jaromír Blažek, bývalá gólmanská opora celku z Letné, který v rozhovoru pro Aktuálně.cz prozradil, co si o situaci ve Spartě před důležitým zápasem myslí. 

Jak vidíte šance Sparty v zápase proti Plzni?

Co se týče momentální formy, tak je asi větším favoritem Plzeň. Sparta ale hraje doma, kde jí to letos jde lépe, navíc ji poženou fanoušci. Je to sice odvážné, ale já věřím Spartě.

Co říkáte na formu Sparty v zápasech před reprezentační přestávkou?

Věřil jsem, že Sparta půjde nahoru, což se úplně nepovedlo. Samozřejmě, utkání s Teplicemi ukázalo nějakou vzestupnou tendenci, která by je mohla nakopnout. Bohužel přišel zápas na Dukle, kde to zase zabředlo do těch špatných výkonů.

Může během reprezentační přestávky dojít k nějakému markantnímu zlepšení sparťanské formy?

Tak markantnímu…Podívejte se, už je to docela dost dlouho, co se Sparta herně hledá. Myslím si, že by to mělo být už konečně vidět a vést k nějakým výsledkům. Věřím, že se tomu hráči s trenérem během repre pauzy věnovali s co největším úsilím.

Co bude klíčovým aspektem, který by Spartu mohl dovést k výhře?

Plzeň je favoritem, ale rozhodne hlavně momentální forma hráčů na hřišti. Taky bude dost záležet na tom, s čím hráči Plzně vyběhnou. Podle mého osobního názoru bude klíčový výkon gólmana Dúbravky, ten musí zachytat skvěle a být rozdílovým hráčem. Důležitá bude pochopitelně i hra obrany, která si musí dát pozor především na standardní situace, ve kterých je Plzeň mimořádně silná.

Jaký je naopak návod, kterým by na Letné mohla Sparta Plzeň přehrát?

Opět se vracím k momentální formě v tom daném zápase. Ale Plzeň nevede tabulku pro nic za nic, je hodně silná. Pár zápasů vyhráli se štěstím, a to je dostalo hodně psychicky nahoru. Receptem by podle mě mohly být zápasy proti těm Rumunům v evropských pohárech, tuším, že to byla Steaua (nyní vystupující pod názvem FCSB - pozn. aut.). Ty zápasy by pro Spartu měly být návodem, jak uspět.

Jak by podle vás ovlivnila případná prohra pozici trenéra Stramaccioniho?

Čistě můj osobní názor je ten, že mít patnáct bodů ztráty je příliš mnoho. Nedovedu si představit, že by tohle trenér Stramaccioni ustál. Ve vedení Sparty ale nesedím, takže netuším, jestli to je buď, anebo.

Myslíte si, že by měl Stramaccioni skončit?

Myslíte nehledě na zápas s Plzní?

Ano.

Kdokoli jiný by to podle mého názoru nepřežil. Pochopitelně měl nějaký čas na aklimatizaci, ale už je u týmu dlouho a výsledky jeho práce by měly být vidět. Pokud by to ale po zápase s Plzní bylo o patnáct bodů, pak si myslím, že by ve Spartě asi skončit měl.

reklama